Ani tříbrankové manko je nepoložilo. Bojovali a nakonec slavili.

Strakonickým hokejistům se v 9. kole krajské ligy povedl doma proti Božeticím parádní obrat. Prohrávali už 0:3, doká〜zali však otočit na konečných 4:3 (0:2, 0:1, 4:0). Gól znamenající výhru dali v čase 59:39.

„Bylo to vítězství vůle,“ řekl po utkání asistent trenéra Pavel Zeman. „Už to nebylo o tom, kdo je lepší hokejově, ale kdo víc bojuje.“

Dvě a půl třetiny to byl souboj strakonických hráčů proti jedinému muži: brankáři Božetic Davidu Žilinčíkovi, který chytal skvěle a držel svůj tým nad vodou. Střely z dálky, z bezprostřední blízkosti, nahoru, dolů, z úhlu… Všechno marné. Domácí hráči snad už museli propadat zoufalství.

A když už přece jen gólmana překonali, zaskočili za něj spoluhráči. Nakonec ale jeho kouzlo dokázal tým od Otavy zlomit! „Gólman soupeři zachytal opravdu výborně. Myslím, že má zkušenosti z druhé ligy. Kdyby ho neměli, tak jsme na začátku nasázeli góly my jim. Roman Špiler chytal taky dobře, ale soupeři tam napadaly góly, což nás srazilo,“ hodnotil utkání obránce Jakub Oranský, s devíti kanadskými body aktuálně nejproduktivnější hráč týmu.

Autor vyrovnávací a vítězné trefy Jan Hora k tomu dodal: „Bylo to o prvním gólu, který dáme. Do té doby jsme se trápili a čekali jsme na ten první impuls, který přišel až v poslední třetině.“

Jak se tedy utkání vyvíjelo? „Začali jsme dobře, měli jsme tlak i šance. Ale naší slabinou je jejich proměňování. Bylo to o jednom gólu z naší strany. Nedali jsme a naopak po chybě gólmana jsme inkasovali, pak po chybě obránce na 2:0,“ konstatoval Zeman. Hosté vytěžili z minima maximum. To bylo v první třetině. Vyšel jim i nástup do té druhé, kdy hned ve druhé minutě dali už na 3:0. „Kluci šli potom psychicky hodně dolů.“

Božetice hrály jednoduše, spoléhaly jen na brejky. „Hrály chytrý hokej, počkaly si na naše chyby a my jsme je na začátku udělali,“ podotkl Jakub Oranský.

I třetí dějství se neslo v duchu dvou předchozích. Přišla ale 49. minuta a jiskřičku naděje vykřesal Samek. A to byl teprve začátek. V 52. minutě na rozdíl jediného gólu snížil Oranský a o pár sekund později vyrovnal Hora – 3:3. Fantazie, kterou dovršil 21 vteřin před klaksonem opět Hora. „Bylo vidět, že jsme na tom fyzicky lépe, Božetičtí ke konci už nemohli. Byli jsme lepší a přiklonilo se k nám i štěstí,“ zdůraznil Zeman.

Po dvou minulých ztrátách bylo toto utkání přesně tím, co hráči potřebovali. „Minulé zápasy jsme se hodně trápili jak střelecky, tak i herně. Věřím, že nám to pomůže do dalších utkání, abychom se zvedli. Tým na to máme určitě,“ prohlásil Jan Hora. „Nakopl nás první gól, začali jsme víc bojovat a nechali na ledě srdíčko,“ dodal a současně potvrdil, že ho dvě branky určitě budou něco „stát“.

„Věřím, že se kluci teď psychicky zvednou. Byla na nich trochu deka. Bojovali, nedalo se jim nic říci, ale bylo to o štěstí, které přišlo teď,“ konstatoval asistent.

Fakta

Strakonice – Božetice 4:3 (0:2, 0:1, 4:0). Branky: 49. Samek (Hora, D. Papež), 52. Oranský (Kozma), 53. Hora (Samek), 60. Hora (Bartoš) – 6. Brábník (Matějka), 9. Kálal (Král, Tomeček), 22. Kolář. Rozhodčí: Urban – Streďák, Buršík. Vyloučení: 9:8, navíc Humeník OK a Kozma 10´OT (oba ST). Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 650.

Strakonice: Špiler – Velíšek, Kloud, Oranský, Kovář, Lusk, D. Papež – Pitel, Procházka, Kadlec – Kozma, Bartoš, Humeník – Samek, Binder, Hora. Střídal Lukáš Papež a připraven byl náhradní brankář Jakub Myslivec.