Další ztráta. Hokejisté Strakonic podruhé v řadě zaváhali, z nedělního duelu s posledním českobudějovickým David servisem přivezli jen bod za remízu 1:1 (1:1, 0:0, 0:0).

V tabulce jsou stále na druhém místě, na vedoucí Český Krumlov ztrácejí tři body.

David servis se zkraje sezony pohybuje u dna krajské ligy. Tento zápas ale naznačil, že může pomýšlet výš.

„Mrzí nás, že jsme ztratili bod. Víc než padesát minut zápasu jsme byli lepší, ale nedávali jsme góly. Chyběl nám větší hlad, David servisu také výborně zachytal brankář,“ komentoval utkání strakonický trenér Václav Křivanec.

Domácí kormidelník František Eliáš remízou nepohrdl. „Naše pozice v tabulce sváděla k tomu, že bychom měli vyhrát. Ale když se vrátím k utkání, bod je pro nás zlatý.“ Ten byl s výkonem svého týmu tentokrát spokojen.

Domácí se ujali vedení už ve 2. minutě, hosté ale odpověděli ještě v první třetině, když ve 14. minutě vyrovnal Samek. „První gól byl víceméně vlastní, kdy se nahozený puk odrazil od našeho obránce,“ přiblížil Křivanec. „Prvních pět minut jsme působili odevzdanějším dojmem. Ale vyrovnali jsme a soupeř začal víc spoléhat na brejky a od poloviny zápasu bylo jasné, že mu bod stačí, že i ten by pro něj mohl být odrazovým můstkem do dalších utkání.“

Podle Křivance rozhodně jeho svěřencům nechyběla bojovnost, ale možná víc štěstí. „Nebo mu musíme jít ještě víc naproti. Ve třetí třetině to byla od kluků už trochu křeč, chtěli hrozně moc dát gól, ale nepadlo jim to tam.“

Domácí kouč František Eliáš k duelu ještě poznamenal: „Strakonice opět patří k největším favoritům, jsou kandidátem na titul a my s nimi odehráli vyrovnané utkání, v němž jsme měli gólové šance navíc, dvakrát jsme nastřelili tyčku.“ U svých svěřenců pozoroval zlepšení nejen ve hře. „Hlavně zlepšili přístup. Uvědomili si, že bez tvrdé práce to ani v krajském přeboru nepůjde. Tým zahrál podle našich představ, snad už se bude jen zlepšovat,“ přál si kouč David servisu.

Strakonice: Špiler – Velíšek, Kloud, Lusk, Oranský, Hodánek, Kovář, D. Papež – Pitel, Binder, Bartoš – Kozma, Kadlec, Humeník – Samek, Vinš, Hora. Střídal L. Papež, připraven byl náhradní brankář Myslivec.

MILOŠ VRÁTNÝ, MICHAEL KALINICS