Rozuzlení semifinálové zápletky přijde ve středu. Stav série je po dvou zápasech nerozhodný.

Strakoničtí hokejisté za sebou mají hodně perný víkend, ve kterém nejdříve v pátek doma podlehli Soběslavi 1:3 (0:1, 1:2, 0:0), ale v nedělní odvetě slavili na ledě soupeře výhru 4:3 (2:0, 1:1, 1:2), čímž srovnali stav série na 1:1.

Doma prohra…

V pátečním klání Strakonice působily zakřiknutým dojmem. „Zaspali jsme začátek. Místo toho, abychom bruslili, jsme nechali hrát soupeře, který hrál velmi chytře a využíval našich drobných chyb, po kterých dal góly,“ vysvětlil trenér Václav Křivanec.

Soběslav naopak hrála chytře a hrozila z brejků. V 16. minutě strakonická obrana nepohlídala Žákovského, který zblízka překonal Špilera střelou pod víko.

Do druhé části vstoupili lépe hosté a hned po minutě slavili další gól ve strakonické síti – v přesilové hře se odražený kotouč dostal k volnému Brunerovi, který s přehledem překonal Špilera.

Domácí se zmohli na snížení o necelou minutu později, když poprvé a naposled překonal Kotlíka Kadlec. „Myslím si, že jsme snížili zaslouženě, protože jsme si vybudovali tlak. Bohužel poté přišlo zbytečné vyloučení Michala Kozmy do konce zápasu a v oslabení jsme dostali další branku,“ dodal Křivanec.
Třetí branku hosté přidali ve 38. minutě, kdy Hák využil přesilovou hru.

Více už utkání nepřineslo. „Myslím si, že v poslední třetině jsme byli jasně lepší. Měli jsme obrovský tlak, vytvořili jsme si spoustu šancí, bohužel nám chybělo i štěstí,“ konstatoval strakonický lodivod.

…venku výhra

V nedělním utkání na soběslavském ledě bylo vše ale úplně jinak. Do brány se tak musel postavit Jakub Myslivec (Roman Špiler měl zdravotní potíže). Podal velmi dobrý výkon. „Při rozbruslení za mnou přišel Roman s tím, že se mu točí hlava a špatně vidí kotouče, takže jsme hned dali vědět Kubovi Myslivců,“ vysvětlil kouč. „Chytal výborně celý zápas až na chybu, kterou to značně zdramatizoval,“ poznamenal.

Jak se mladý gólman vyrovnal s neočekávanou situací? „Měl jsem trochu trému. Ale když vlezu na led, tak to ze mě spadne a snažím se co nejvíce pomoci týmu,“ uvedl.

Tentokrát zápasu kraloval tým od Otavy. Do vedení šel v 10. minutě, od modré přesně mířil Hodánek. O dvě minuty později už byl stav 0:2 – Kuna přihrál v přesilovce volnému Vinšovi a ten zvýšil.

Do druhé desetiminutovky vstoupili lépe Soběslavští a dočkali se ve 23. minutě snížení, trefil se Pouzar. Strakoničtí dokázali odpovědět o dvě minuty později Vinšem, který využil dvojnásobnou přesilovou hru.

V úvodu poslední části byli hosté opět lepší a soupeře k ničemu nespustili a ještě své vedení navýšili na 4:1: Procházka přihrál najetému Humeníkovi a ten v pádu překonal Kotlíka střelou do růžku. Deset minut před koncem přišel sporný moment – soběslavský obránce nahodil kotouč a Pouzar jej bruslí usměrnil do brány. Rozhodčí Holub hned ukázal na brankovou čáru.

Zdramatizování utkání přišlo ještě v 57. minutě, když vyrobil velkou chybu brankář Myslivec, který poslal kotouč přesně na hokejku protihráče. „Soběslavský hráč nahodil puk na bránu, přede mnou clonili dva hráči a Pouzar do puku úmyslně kopl a změnil jeho dráhu. Ten tak skončil v bráně. Nemohl jsem s tím nic dělat,“ popisoval situaci Jakub Myslivec.

Svěřenci kouče Václava Křivance si ale už konec utkání pohlídali a po zásluze vyhráli. „Poděkování patří všem klukům za předvedený výkon. Velké díky si zaslouží i fanoušci, kteří sem za námi jeli takovou dálku nás povzbudit,“ uzavřel trenér.

Sestavy

Strakonice (1. zápas): Špiler – Velíšek, Kovář, Řehoř, Oranský, Kuna, Hodánek – Kozma, Kadlec, Bartoš – Samek, Vinš, Hora – Stropnický, Procházka, Humeník. Připraveni byli Šimoník a náhradní brankář Myslivec.

Strakonice (2. zápas): Myslivec – Hodánek, Kuna, Lusk, Oranský, Kovář – Samek, Vinš, Hora – Procházka, Kadlec, Bartoš – Stropnický, Binder, Humeník. Připraven byl náhradní gólman Špiler.

JAN PETRÁŠ