Ve středeční rozhodující bitvě hokejového čtvrtfinále play off mezi Strakonicemi a Velkou Radouní nemohl být hráčem zápasu vyhlášen nikdo jiný než útočník Strakonic Jan Kadlec.

Na vysoké výhře svého týmu 8:1, která znamenala postup do semifinále, se podílel třemi góly.

Musíte být maximálně spokojený. Velké Radouni jste uštědřili debakl, vy sám jste zaznamenal hattrick…
Zápas mi sedl. Bruslilo se mi uvolněně. Nevím, co víc říct…

Řekl byste, že to byl váš nejlepší výkon v tomto ročníku?
Připravoval jsem se na ten třetí zápas od neděle, pořád jsem na něj myslel. Ze svého pohledu můžu určitě toto utkání považovat za nejlepší v sezoně.

Jako tým vás muselo těšit zejména to, že jste soupeři oplatili vysokou porážku ze druhého zápasu, který jste venku prohráli 0:8.
To je super. Vůbec, všechny tři výsledky této série – 6:2, 0:8, 8:1 – do play off nepatří. Vůbec neodpovídají tomu, že se hraje vyřazovací část.

Hosté působili odevzdaně. Nebyli až tolik nebezpeční, přitom šlo o všechno. Jak jste to viděl vy?
My jsme se na Radouň hlavně pořádně připravili. Nechtěli jsme nic podcenit. Od začátku jsme na ni vletěli, a to bylo dobře, soupeř se nedostal do tolika šancí. Všichni jsme plnili, co jsme měli. Jako parta jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Tahle výhra bude určitě znamenat hodně. Když budeme hrát tak jako teď, tak si myslím, že to dotáhneme daleko.

Jak velká byla před utkáním v mužstvu nervozita?
Nervózní jsme určitě byli. Co se týče mě, já jsem se na to připravoval, věděl jsem, jak moc je tenhle zápas důležitý. Kdybych se nějak hodně nervoval, tak by to nedopadlo tak, jak to dopadlo. Trenéři nás připravovali, abychom nebyli nervózní, abychom se nenechali zaskočit diváky, kteří nás hnali dopředu. Hned po prvních střídáních to z nás spadlo, udávali jsme tempo. Hráli jsme, co jsme chtěli.

Hostující gólman Filip Horal nebyl příliš jistý, první dva góly byly dost laciné…
Určitě. Jeho psychika pak klesla. Hosté už poté nebyli tolik nebezpeční.

Nemohlo se stát, že by Velká Radouň po té vysoké nedělní výhře 8:0 ten třetí zápas podcenila?
Já si myslím, že určitě ne. Možná hráči v hlavách měli ten výsledek. Ale že by to podcenili, to si nemyslím.

První krok tedy máte za sebou. V semifinále narazíte na Soběslav. Co říkáte na tohoto soupeře?
Soběslav umí hrát pěkný, útočný hokej. Hraje se proti ní dobře, nehraje tak tvrdě. Navíc jsme ji dvakrát porazili, můžeme si na ni věřit. Každý zápas je však jiný a zvlášť v play off.

Takže si myslíte, že je to pro vás přijatelnější soupeř než českobudějovický David servis, který byl soupeřem Soběslavi ve čtvrtfinále?
Kluci říkali David servis. Mně je to úplně jedno, ale spíš jsem chtěl v duchu Soběslav.