AKTUALIZOVÁNO: Rozhodující zápas se změnil v exhibici

Strakonice - Hokejisté Strakonic ve středu porazili ve 3. utkání čtvrtfinále Velkou Radouň 8:1 (4:0, 0:1, 4:0) a v semifinále narazí na Soběslav.

12.2.2009 5

Postup! Strakoničtí hokejisté vyhráli rozhodující třetí utkání čtvrtfinále nad Velkou Radouní 8:1.Foto: Jan Škrle

Středeční exhibice otevřela Strakonickým hokejistům brány semifinále.

Tým od Otavy zvládl rozhodující čtvrtfinálovou bitvu s Velkou Radouní doma na jedničku a soupeře vyprovodil z vyřazovacích bojů drtivě 8:1 (4:0, 0:1, 4:0). Sérii celkově vyhrál 2:1 na zápasy.

„Myslím si, že se hokej musel divákům líbit, a jsem rád, že přišli v tak velkém počtu. Takovouto podporu v kraji nemá nikdo. Opravdu za celý tým děkuji,“ zářil po zápase trenér Václav Křivanec.

Na Křemelku si našlo cestu téměř třináct stovek fanoušků, kteří celé utkání svůj tým podporovali a mohutně fandili. „Doufám, že nás přijdou povzbudit i v pátečním semifinálovém boji,“ dodal kouč.

V pátečním prvním semifinálovém utkání, které začíná na Křemelce v 19 hodin, se domácí utkají se Soběslaví, která zvládla lépe rozhodující duel proti českobudějovickému David servisu.

Dva slepené góly

Jak Strakoničtí dokráčeli k vysoké výhře? Od úvodu byli domácí lepší a tlačili se více do útoku. „Dařil se nám hlavně přechod přes střední pásmo, což minulý zápas vázlo,“ zmínil se Křivanec.

První branka padla po necelých osmi minutách hry, když se ujala Horova nenápadná střela. Další gól do radouňské sítě padl o 17 sekund později – Kuna posunul kotouč na najetého Stropnického a ten vymetl šibenici.

„Hráli jsme zodpovědně a soupeře jsme k ničemu téměř nepustili, dařilo se nám i proměňovat šance, takže jsme maximálně spokojení,“ vylíčil Křivanec.
Strakonice pokračovaly v aktivitě a další branky se dočkaly v 16. minutě: Bartoš nalezl najetého Kadlece a ten bekhendem zamířil přesně pod horní tyčku.

Minutu před koncem první třetiny se ještě prosadil navrátilec do sestavy a nejlepší střelec základní části Václav Samek a tím stanovil skóre 4:0. „Dá se říci, že to byl opak druhého zápasu v Jindřichově Hradci. Jak zodpovědností, tak i přístupem hráčů. Hlavně jsme nebyli vylučovaní a nedělali jsme zbytečné chyby,“ byl spokojený lodivod.

V prostřední dvacetiminutovce se Strakonickým střelecky nedařilo. Naopak se ve 28. minutě podařilo snížit hostům: odraženou střelu pohotově uklidil do branky Kinter.

V závěrečném dějství střílel ale opět už jen tým od Otavy – postupně se prosadili dvakrát Kadlec a po jednom gólu si připsali Kozma a Kuna. „Ve třetí třetině se už utkání dohrávalo. Řekl bych, že to ke konci byla už exhibice,” řekl spokojený kouč.

Sestava Strakonic: Špiler – Velíšek, Kloud, Oranský, Lusk, Kuna, Hodánek – Kozma, Kadlec, Bartoš – Samek, Vinš, Hora – Stropnický, Procházka, Humeník. Připraveni byli Milan Řehoř a náhradní brankář Jakub Myslivec.

Proti Soběslavi

Play off pokračuje tento pátek prvními semifinálovými zápasy. Do Strakonic míří Soběslav. „Jsme raději, že narazíme na Soběslav než na David servis. Myslím si, že se bude hrát otevřený hokej. V letošní sezoně jsme sice soupeře dvakrát porazili, ale žádnou výhodu v tom nevidím,“ uvedl Václav Křivanec. Kvůli pracovním povinnostem bude postrádat Luska, natažené tříslo má Kloud. Nad startem Samka visí kvůli zdravotním problémům otazník.

JAN PETRÁŠ, MILOŠ VRÁTNÝ

12.2.2009 VSTUP DO DISKUSE 5

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 18 000 Kč Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) řidič nákladního vozidla nad 12 tun, C. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Jedná se o svoz odpadů na skládky, POŽADAVKY: ŘP"C" a profesní průkaz -je možno si dodělat, popř. ADR, Každodenní návraty domů, KONTAKT: Zahrádka Roman MVDr., tel.: 732131919, e-mail: egida@quick.cz. Pracoviště: Egida brusy s.r.o., 386 01 Strakonice 1. Informace: Roman Zahrádka, +420 732 131 919. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 13 500 Kč Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů, taxikáři řidič dodávkového automobilu. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: POŽADAVKY: ŘP"B", praxe v řízení dodávkového automobilu minim. 5 let, fyzická zdatnost (manipulace s težšími břemeny), Mzda: základní + diety a odměny cca 20.000-40.000,- Kč, KONTAKT: Křivan František, tel.: 602640040. Pracoviště: Trizola s.r.o. - provozovna rovná, 386 01 Strakonice 1. Informace: František Křivan, +420 602 640 040. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 16 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků skladník - řidič VZV. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení, praxe výhodou, zručnost,řízení VZV, pečlivost, ŘP"B",PC, Kontakt: ing. Pixová 383 342 239. Pracoviště: Čz a.s. - pracoviště strakonice, Tovární, č.p. 202, 386 01 Strakonice 1. Informace: Veronika Pixová, +420 383 342 239. Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 12 200 Kč Pomocní pracovníci v rostlinné výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Řez stromků, pletí rybízu, jahod, Pracovní doba: 7:00-15:30hod., KONTAKT: Demyda Olena, tel.: 608622182, e-mail: demyda@email.cz. Pracoviště: Demyda s.r.o. - pracoviště chelčice 106 a okres strakonice, 389 01 Vodňany. Informace: Olena Demyda, +420 608 622 182.

Přemysl Fiala vyhrál dvouhru i čtyřhru.

Na přeborech kraloval Přemysl Fiala

Obránce Zdeněk Čáp definitivně končí v Motoru, bude hrát za Prostějov

České Budějovice – Obranné řady Motoru v poslední době vykrystalizovaly do jasné podoby. Vedle sedmi stálých obránců jsou případně k dispozici i mladíci Vojtěch Doktor a Václav Prospal, na hostování v Havířově se rozehrává i Ondřej Kachyňa. Do výběru a koncepce trenérů tak nezapadl Zdeněk Čáp, který tudíž v Českých Budějovicích končí, a s tím zaniká i jeho hostování v Přerově. Jeho smlouvu přebírá Prostějov, kde bude odchovanec hradeckého hokeje pokračovat.

Dvě medaile od jedenáctiletých

České Budějovice – V zimním poháru 11letých v plavání v Mladé Boleslavi se do dělby medailí zapojili i Jihočeši. Zaplavali dvanáct nejlepších letošních výkonů v kraji (ve výsledcích tučně).

ČEZ Motor zazářil a vyhrál na ledě lídra Chance ligy v Jihlavě!

Jihlava - Zabrali v pravý čas. Hokejistům ČEZ Motoru České Budějovice se podařil husarský kousek, když dokázali ve 32. kole soutěže zvítězit na ledě lídra první Chance ligy Jihlavy 2:0. V pondělí hrají Jihočeši doma se Slavií Praha (17.30).

„Mrňousové“ bez medaile

České Budějovice – V zimním poháru ČR desetiletého žactva v Jablonci měla z Jihočechů ke stupních vítězů nejblíže Eliška Jahodová z Jindřichova Hradce.