Jde o všechno! Hokejisté Strakonic coby obhájci titulu krajského přeborníka si tuto středu určí svůj osud: buď postoupí do semifinále, nebo jim skončí sezona.

Rozhodující třetí čtvrtfinálové klání proti Velké Radouni začíná na Křemelce od 19 hodin.

Strakoničtí vstoupili do vyřazovacích bojů velmi dobře, když v pátečním utkání doma přehráli soupeře vysoko 6:2. Ovšem v neděli na jindřichohradeckém ledě bylo vše úplně jinak.

Totálně selhali a od Vajgaru si odvezli debakl 0:8. Začíná se tedy odznova… „Oproti minulému nevydařenému utkání musíme zlepšit úplně vše. Hráli jsme nedisciplinovaně, dělali jsme zbytečné chyby, a to se už nesmí opakovat,“ zdůraznil vedoucí mužstva Roman Heimlich.

Velká Radouň v odvetném duelu na co sáhla, tak se jí povedlo. „Z té vysoké prohry ale přišlo veliké ponaučení,“ pokračoval Heimlich. Podle něho hráči neunesli nepříznivé skóre z první třetiny, vždyť tu hosté prohráli 0:4. „Všichni jsme zklamaní. Celou sezonu jsme hráli dobře a byla by neuvěřitelná smůla, kdyby to už mělo skončit,“ konstatoval Heimlich.

Strakonický kádr hlásí návrat tří opor – Martina Kuny, Josefa Hodánka a nejlepšího střelce týmu Václava Samka. „Všichni tři jsou velmi kreativní hráči a určitě svým návratem pomůžou,“ dodal Heimlich. Co se týče absencí, tak otazník visí jen nad Milanem Velíškem, který má pracovní školení a neví se, zda stihne na zápas dorazit.

A co by podle vedoucího týmu mohlo na soupeře z Jindřichohradecka platit?

„Velká Radouň brání dobře střední pásmo, těžko se dostáváme do útoků. Musíme být důraznější v osobních soubojích, častěji střílet a nebát se do soupeře jít.“

Třetí, rozhodující duel. Možná více než hokejový um rozhoduje psychika. „Chceme napravit náš špatný výkon z Jindřichova Hradce a poprat se o postup. Určitě budeme zase potřebovat podporu našich výborných fanoušků. Půjde o všechno. Jinak diváci se můžou opět těšit na roztleskávačky,“ uzavřel Roman Heimlich.

Dnešní souboj můžete sledovat on–line na webu Deníku: www.strakonicky.denik.cz

JAN PETRÁŠ