Zápas, který bude brán vždy jako derby, a proto prestižněji. I když jde pouze o přípravu a i když soupeři hrají jinou soutěž.

Strakonice versus Písek.

Odvěcí rivalové na sebe narazí tuto sobotu v 15 hodin v Písku v rámci 5. kola fotbalového turnaje Platan Cup.

Z tábora mužstva z Křemelky nepřicházejí příznivé zprávy. „Máme zdecimovaný kádr. Z minulého utkání má podvrtnutý kotník Hanzlík, celý týden netrénoval Benedikt, který měl nakopnutou holeň. Ale snad bude na zápas připravený. Našinec má problémy s kolenem, horečky mají Zelenka a Karel Cibulka,“ vyjmenoval trenér Pavel Koubek.

Tým opustil útočník Hovorka, který oznámil, že odchází do zahraničí. Na hostování do mužstva Hluboké nad Vltavou do konce sezony klub uvolnil útočníka Horejše.

Mluví se také o odchodu Michala Káníka do Chanovic. Co na to šéf klubu? „Zatím nikam neodcházím,“ reagoval na dotaz Káník. Dále poznamenal, že kádr ještě není uzavřen. „Nějaké posily ještě přijdou. Rádi bychom přivedli alespoň jednoho hráče do každé řady kromě brankářského postu.“ Objevit by se mohli už během příštího týdne.

Další třetiligista

Po Sezimovu Ústí je Písek druhým z třetiligistů, se kterým se Strakonice utkají.

„Narazíme na opravdu silného soupeře. Písek má herně navrch. Ale stát se může cokoliv, můžeme překvapit jako minulý týden,“ připomněl vysoké vítězství 5:1 nad Sezimovo Ústím Koubek.

Domácí ze čtyř dosavadních zápasů na turnaji mají bilanci dvě výhry a dvě porážky. Minule prohráli s dorostem Dynama České Budějovice. „Výsledky nepřeceňuji, je to příprava. Trenér Staroba může míchat se sestavou. Minulé fiasko ale budou chtít Písečtí určitě napravit. Bude to derby s opravdu třetiligovým týmem. Musíme hrát zodpovědně zezadu,“ zdůraznil kouč.

Strakonice zatím uhrály na Platan Cupu pět bodů. Minulou sobotu si připsaly premiérové tři body proti již zmiňovanému Sezimovu Ústí. „Na klukách bylo vidět to, že byli fyzicky zdatnější. Už po čtvrthodině jsme vedli 2:0 a zbytek zápasu jsme kontrolovali,“ uvedl Pavel Koubek. Předtím remizovali s dorostem Dynama (2:2) a s Milevskem (1:1).