Ani na třetí pokus se hokejistům Drahonic nepodařilo vyzrát na Katovice.

Katovičtí se výhrou 7:5 opět o něco více přiblížili zisku titulu okresního přeborníka. Na čele tabulky tak nyní mají náskok čtyř bodů na druhé Drahonice. Při současné formě by jim prvenství již nemělo zřejmě uniknout.

Ve druhém utkání 14. kola si třetí Radomyšl bez problémů poradila s posledními Horažďovicemi (8:2).

Komentáře a statistika:

DRAHONICE – KATOVICE 5:7 (2:1, 2:1, 1:5). Zápas dvou aspirantů na titul okresního přeborníka se odehrál s celou řadou zakázaných uvolnění a nepřesností, hlavně v obranně činnosti. První dvě třetiny se více dařilo Drahonickým a do závěrečné části šli s dvougólovým náskokem. V té rozhodla větší zkušenost hráčů Katovic, kteří dokázali využít slabšího soustředění náhradního brankáře Pechláta a dost lacině vybojovali v posledním dějství důležité vítězství.

Branky: 18. a 48. Čadek, 28. a 32. J. Maroušek, 9. Brejcha (as. Čadek, J. Maroušek 2, Vít Procházka) – 30., 51. a 59. Cízl, 49. a 50. Bouška, 14. Krůček a 46. Milan Müller (as. Tramba, Milan Müller 2 a Krůček). Vyloučení: 9:9, navíc Václav Častoral, Vít Procházka (Drahonice) 10´OT za nesportovní chování+ disciplinární řízení za kritiku rozhodčího. Využití: 1:1. Diváci: 75. Rozhodovali: Sigmund – Diviš, Vacek.

RADOMYŠL – HORAŽĎOVICE 8:2 (3:1, 3:1, 2:0). Hned úvodní třetina naznačila, že Radomyšl hraje v pohodě. Využila silnější střídačky a dokráčela k vysokému vítězství. Zápas se hrál v její režii. V týmu Horažďovic na sebe velmi dobrým výkonem upozornil kapitán Blovský.

Branky: 12. Panský, 13. Kurz, 18. Šulc, 23. Walter, 24. Kotek, 34. Králík, 42. Podskalský, 51. Hynek (as. Podskalský, Kurz 2, Kroupa, Korec, Králík) – 14. Přerost a 39. Blovský (as. Michal Sosna a Blovský). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 25. Sudí: Častoral – Diviš, Vacek.

Volno měl Diorit.

 1. Katovice 11 10 0 1 77:46   20
2. Drahonice 11 8 0 3 62:41    16
3. Radomyšl 12 3 3 6 54:58     9
4. Diorit 11 2 3 6 51:75     7
5. Horažďovice 11 1 2 8 52:76    4

Program 15. kola (sobota 7. února): Horažďovice – Drahonice (15.15), Katovice – Diorit Strakonice (17.15). Volno má Radomyšl.