Hokejistům Strakonic sice v nedělním utkání o nic už nešlo, protože o prvenství je nikdo nemůže připravit, přesto doma zaváhali!

Božetice si z Křemelky odvezly výhru 4:3 (1:1, 3:1, 0:1). Pro domácí to byla třetí porážka v sezoně a opět doma.

Před úvodním buly byla oficiálně fanouškům představena hokejová šestka století, ve které figurují Václav Trmota, Luděk Kotek, Karel Faměra, Martin Malkus, Václav Cabrnoch a František Vavruška.

Kromě zesnulého Václava Cabrnocha se všichni vyhlášení předávání cen zúčastnili.

První vážnější šanci utkání si vytvořili Božetičtí, ale Jungbauer mířil zblízka těsně vedle V 5. minutě se pohlednou akcí prezentovali i Strakoničtí, když pálil pěkně Kozma, ale božetický gólman byl na místě. „Hráči nesplnili to co měli. Neplnili ani naše pokyny, všude byli pozdě. Hosté bránili střední pásmo a jen vyhazovali. Hráli velmi chytře,“ řekl asistent trenéra Pavel Zeman.

V čase 9:06 se Božetice ujaly vedení, když Myslivce zblízka překonal Rašek střelou k tyči. Strakonice přidaly na aktivitě a odměnou jim byla branka Stropnického – 1:1.

Do druhé části vstoupil lépe tým od Otavy, vytvořil si několik slibných příležitostí, ale všechny pokusy skončily na výborně chytajícím Žilinčíkovi. „Šance, to bylo v tomto zápase plus a mínus. Božetičtí dali z pěti šancí čtyři góly a nám se v útoku nedařilo. Musíme na tom zapracovat, “ lamentoval Zeman.

aopak ve 28. minutě udeřili hosté, když Rašek prostřelil Myslivce, ale o dvě minuty později bylo vyrovnáno – Strakoničtí krásnou kombinací vyšachovali božetickou obranu a Karel Procházka srovnal střelou k tyči a zároveň vstřelil stou branku Strakonic v této sezoně – 2:2.

Nerozhodný stav vydržel jen 24 sekund, domácí obrana nepohlídala Čapka a ten Myslivcovi nedal šanci. „Po vyrovnávací brance jsme inkasovali gól po zbytečné chybě, která by se stávat neměla,“ pokračoval Zeman.

Velké věci se děly na strakonickém zimním stadionu ve 34. minutě. Nejdříve rozhodčí Holub vyloučil sporně Oranského, který si za následné protesty vykoledoval desetiminutový osobní trest. Dále se na ledě strhlo několik potyček, sudí Holub si také za posouzení situace vyslechl od publika své. Hosté dostali k dispozici přesilovou hru, ve které se trefil Čapek – 2:4.

V závěrečném dějství byly Strakonice aktivnější, dostávaly se více do šancí, ale gólmana Žilinčíka dokázali prostřelil už jen jednou, a to jmenovitě v 54. minutě Stropnický – 3:4. „Je pravda, že chyběli tři útočníci a dva obránci ze základu týmu. Ti hráči, kteří hráli, měli ukázat, že na to mají, ale někteří to neukázali. Budeme čekat, až se vyprázdní marodka a budou hrát jen ti, jež prokáží výkonnost,“ vysvětlil Zeman.

Základní část zakončí Strakonice v neděli venku proti Telči, která se krčí beznadějně na posledním místě. Hned v pátek 6. února začíná vyřazovací část. „Blíží se play off a hráči si myslí, že všechno přijde samo. To je velice špatné,“ uzavřel Pavel Zeman.

Sestava: Myslivec – Kloud, Velíšek, Lusk, Oranský, Řehoř, Funda, Kovář – Kozma, Vinš, Kunt – Procházka, Bartoš, Hora – Stropnický, Binder, Šimoník. Připraven byl náhradní brankář Burda.

Strakonice – Božetice 3:4 (1:1, 1:3, 1:0).

Branky: 14. Stropnický (Funda), 30. Procházka (Hora, Oranský), 54. Stropnický – 10. Rašek (Stejskal, Jungbauer), 28. Rašek (Čapek), 30. Čapek (Jungbauer), 35. Čapek (Rašek), rozhodčí Holub – Mitáš, Zvoníček, vyloučení 2:7, navíc Oranský (ST) 10, využití 0:2, přihlíželo 700 diváků.

JAN PETRÁŠ