Nejlepší brankář, který působil ve Strakonicích za posledních sto let. Tak tímto titulem se může pyšnit bývalý výborný gólman Václav Trmota (49). Je v nejlepší šestce století.

Nestor strakonického hokeje se narodil ve Vimperku, se kterým postoupil v sezoně 1978/1979 do první národní hokejové ligy. Dále chytal už jen u Otavy, kde zaznamenal se Strakonicemi několik výborných výsledků.

Byl také vyhlášen dvakrát sportovcem okresu – Strakonicka a Prachaticka.

Jaké to je, být vyhodnocen jako nejlepší strakonický brankář ve stoleté historii organizovaného hokeje?
Patří to k mým největším úspěchům. Je to úplně úžasné, jsem tím šokovaný. Je to největší úspěch mé brankářské kariéry, být zařazen mezi takové borce za sto let strakonického hokeje. Když mi to na oslavách sdělili, tak mi doslova běžel mráz po zádech a neskrýval jsem slzy dojetí. Chtěl bych moc poděkovat těm lidem, kteří tu anketu vyhlašovali. Díky samozřejmě patří také mým rodičům, kteří mě do hokeje přihlásili, i když jsem byl nemocný, a teď i mé rodině, ve které mám obrovskou podporu.

Jak jste prožíval utkání veteránů při oslavách sta let hokeje, kdy hrály Strakonice proti Vimperku?
Byl to neskutečný zážitek, protože jsem chytal jak ve Strakonicích, tak i ve Vimperku. Užil jsem si to maximálně, pobavil jsem se a doufám, že jsem pobavil i diváky, kteří na nás kdysi chodili, a já hrál pro ně to divadlo, které se jim tolik líbilo. Vždy jsem vše dělal pro fanoušky.

Po výborné první třetině, ve které jste udržel čisté konto, jste objel kluziště a sklidil ovace diváků. Co se ve vás v tu chvíli odehrávalo?
Běhal mi mráz po zádech. Užíval jsem si to, je to neopakovatelný zážitek a dal jsem divákům najevo, co pro mě znamenají. Já hokej miluji a milovat ho vždy budu.

Máte za svoji kariéru nějaký obzvláště velký zážitek, který vám utkvěl v paměti?
Bylo to v zápase v Olomouci, kdy jsem oblékal vimperský dres. Tam na mě jeli sami tři hráči a já předvedl výborný zákrok a tu střelu jsem zneškodnil. Ale jak říkám, bylo jich více. Také velmi rád vzpomínám na své působení ve Strakonicích, když na nás chodilo přes tři tisíce natěšeným fanoušků.

V minulých letech se ve strakonické brance střídali převážně zkušení gólmani. Co říkáte na mladého, nadějného, Jakuba Myslivce?
Jakub Myslivec je můj kůň. Sleduji jeho zápasy a moc mu fandím. Dokáže se bavit s fanoušky, teď jde o to, aby si udržel formu a dostal šanci chytat. Jeho budoucnost se bude odvíjet podle toho, kolik tady dostane příležitostí ukázat, co je v něm.

Strakonický hokej nyní hraje krajský přebor. Může být podle vás zase druholigový?
Popravdě se mi nelíbí postoj radnice k hokeji ve Strakonicích. Vždyť na hokej chodí nejvíce diváků. Fanouškovské zázemí je tu výborné, ale bohužel strakonický hokej už nemá takové zázemí v podpoře od města. To mě velice mrzí… Myslím si, že fanouškovské zázemí, které má strakonický hokej, je úžasné.

JAN PETRÁŠ