Naposledy v rámci základní části se strakoničtí hokejisté představí v domácí hale. V předposledním 21. kole krajského přeboru tuto neděli od 17 hodin hostí Božetice.

Tým od Otavy už má jisté, že v tabulce skončí první. Božetice mají na druhém místě náskok dva body na třetí Veselí nad Lužnicí.

„Hosté to sem určitě nepřijedou jen odbruslit. Budou si chtít současné postavení udržet,“ řekl domácí trenér Václav Křivanec.

Přesto – nemá obavy z podcenění zápasu hráči? V podvědomí k tomu může svádět již zmiňovaný fakt, že Strakonické už nemůže v tabulce nikdo předhonit. „Určitě nebudeme nic vypouštět. Kluci sami ví, že i teď musí hrát naplno, v tempu, aby šli do play off rozehraní,“ vysvětlil Křivanec. „Týmy, které teď hrají o to, aby se dostaly do nejlepší osmičky, musí bojovat. Budou rozehrané,“ dodal, proč je důležité hrát stále s maximální nasazením.

Jistota prvenství po základní části má své výhody. Někteří hráči totiž nyní bojují s nemocí. Mohou se tak v klidu dát dohromady. „V neděli budou chybět Špiler, Samek, Humeník, Kuna a Hodánek,“ vyjmenoval kouč. „Všichni jsou nemocní a chyběli už v minulém utkání proti David servisu České Budějovice,“ upřesnil. A nebude ještě Kadlec.

V brance se mužstvo tak bude opět spoléhat na mladého gólmana Myslivce, záda mu bude krýt Burda.

Jaký soupeř vlastně na Křemelku přijede? Soupeř, kterého Strakoničtí v prvním vzájemném utkání rozstříleli na jeho ledě 7:3. „Božetice byly i v minulé sezoně na špici, je to stabilizované mužstvo. Hrají dobrý hokej. My chceme hrát hlavně pěkný hokej pro diváky, což se nám minule proti Humpolci nepovedlo,“ poznamenal Václav Křivanec. „Musíme se co nejvíce tlačit před bránu.“

Základní část zakončí Strakonice v neděli 1. února venku proti beznadějně poslední Telči. Hned v pátek 6. února začíná play off.

Proč také přijít na nedělní zápas?

V rámci utkání s Božeticemi bude oficiálně představena nejlepší šestka strakonického hokeje, která byla vyhlášena v rámci oslav 100 let organizovaného
hokeje ve Strakonicích. Tvoří ji: brankář Václav Trmota, obránci Luděk Kotek a Karel Faměra a útočníci Martin Malkus, Václav Cabrnoch a František Vavruška.