První zápas dvojkola je na programu tento pátek od 19 hodin, kdy na Křemelku zavítá Humpolec. V neděli čeká tým od Otavy utkání v Českých Budějovicích proti David servisu (17.45).

Oba zápasy odchytá Jakub Myslivec, i když podle původních plánů trenérů se gólmani měli prostřídat. „Ale ve čtvrtek jsem se dozvěděl, že Roman Špiler má angínu,“ dodal na vysvětlenou trenér Václav Křivanec. A počítá i další absence. „Hora je na dovolené, nevíme, jestli se stihne na páteční utkání vrátit. Šimoník si v úterý na tréninku stěžoval na problémy s kyčlem. V neděli pak určitě nebudou Kloud, Lusk a Kozma,“ vyjmenoval kouč. V případě potřeby by prý sáhl do řad juniorů.

Vládne pohoda

Na jaké soupeře lídr tabulky narazí? Humpolec je šestý, David servis druhý. „Nevíme, v jakém složení Humpolec přijede. Ale hosté určitě vědí, že tady nemají co ztratit, mohou naopak jen získat. My chceme každopádně bodovat naplno,“ zdůraznil Křivanec.

Humpolec z posledních šesti zápasů dvakrát vyhrál, dvakrát remizoval a dvakrát prohrál. „Když jsme jeli k prvnímu utkání, držel se v popředí tabulky. Je to o trochu lepší tým než v minulé sezoně.“

Na ledě mužstva z Vysočiny Strakoničtí vyhráli 3:1.

To David servis bude větší oříšek. Z posledních šesti zápasů vyhrál všechny, má výhodu domácího prostředí, navíc Strakonice jako jeden ze dvou týmů porazil (3:0). „Čeká nás souboj s jedním z aspirantů na prvenství. Představil se u nás tehdy jako nepříjemný soupeř,“ zmínil se kormidelník. „Pokusíme se mu vrátit porážku. Ukáže se, jak na tom před koncem základní části jsme,“ poznamenal.

Strakoničtí v minulém kole přišli o sérii osmi vítězství v řadě. S Veselím nad Lužnicí na jeho ledě „jen“ remizovali 3:3. I když za bod byli nakonec rádi, prohrávali už 0:3. „Je asi dobře, že jsme bod ztratili. Posadilo nás to zpátky na zem. Ale ukázala se síla mančaftu. Dotáhnout z 0:3 na 3:3… Tým má sílu, kluci se hecujou,“ vylíčil Václav Křivanec.

I když je obhájce prvenství z minulého ročníku zatím suverénní, neprohrát devět zápasů v řadě není snadné. „Vládne pohoda. A jsme také sehranější, oproti loňské sezoně se zlepšila tréninková morálka,“ vysvětlil trenér.

Play off se blíží. Strakonice do něj s největší pravděpodobností půjdou z prvního místa, tedy na papírově nejlehčího soupeře. Vyhlíží Václav Křivanec nějaké mužstvo, které by chtěl potkat na úvod vyřazovací části? „Favorita mám. Jméno si nechám pro sebe.“