V 19. kole krajského přeboru si Strakoničtí poradili venku s Milevskem, jež bylo do té doby páté, v poměru 5:3 (3:0, 2:3, 0:0). „Zápas probíhal podle minulých scénářů: první třetinu jsme vyhráli 3:0, ale pak kluci polevili a soupeř ve druhé části zvítězil 3:2. Už jsme si mysleli, že vše půjde samo,“ vylíčil vedoucí mužstva Zdeněk Vondráček. Žádné drama se však nekonalo, další branky už nepadly.

V dalším utkání hostil tým od Otavy osmé České Budějovice. To, že hraje první proti poslednímu bylo na konečném výsledku také znát. Domácí si s chutí zastříleli a vyhráli vysoko 13:0 (4:0, 4:0, 5:0).

„České Budějovice nebyly soupeř. Ale hlavně: kluci hráli s nadšením, chutí a radostí. Nikdo nenadával,“ pochvaloval si Vondráček. Potěšilo ho také to, že si tým vylepšil skóre, celkem už vstřelil 116 gólů. „Byl to pěkný zápas. A kdyby skončil výsledkem 20:0, nikdo by se nedivil,“ dodal.

Od předchozích zápasů se výkony strakonických mladíků zlepšily. „Hráči cítí, že se blíží konec a uvědomují si, že musejí zabrat,“ konstatoval Zdeněk Vondráček.

HC Strakonice stále vévodí tabulce s náskokem jednoho bodu před druhým Veselí nad Lužnicí. V dalším kole zajíždějí do Sušice, kde se v neděli utkají s Vimperkem, který je nyní pátý.

Jak Strakonice nastoupily

Sestava (Milevsko): Kuncl – Kovář, Chovítek, Pícha, Papež – Kuncipál, Major, Tetour, Macháček, Sýkora, Šrámek, Mašek, Jílek, Diviš, Andrle. připraven byl náhradní gólman Vondráček.

Sestava (České Budějovice): Vondráček – Kovář, Chovítek, Papež, Pícha – Major, Macháček, Kuncipál, Jílek, Tetour, Šrámek, Sýkora, Košta, Mašek. Připraven byl náhradní brankář Kuncl.