Šlágr kola mezi prvním a druhým tabulky skončil nerozhodně.

Vedoucí hokejisté Strakonic zavítali v neděli na horký led druhého Veselí nad Lužnicí a jejich souboj skončil po velké bitvě nerozhodným výsledkem 3:3 (0:0, 1:3, 2:0).

V první části se hrál vyrovnaný hokej se stejným počtem šancí na obou stranách.

„Od začátku se hrál pěkný hokej a oba týmy bojovaly o každý centimetru ledu,“ řekl vedoucí mužstva Roman Heimlich. Diváci se gólu v první dvacetiminutovce nedočkali.

První branka zápasu padla po 27 minutách hry, když se prosadil domácí Klestil. O minutu později vedli domácí už dvoubrankovým rozdílem, Špilera překonal Marek.

Na konci druhé dvacetiminutovky to se Strakonicemi vypadalo velmi bledě – na světelném ukazateli svítilo skóre už 3:0 pro domácí, když svojí druhou branku vsítil Marek. „Největší problém byl v tom, že jsme si dokázali vytvořit několik slibných příležitostí, ale ani jednu jsme neproměnili,“ vysvětlil Heimlich.

Strakonicím pomohl gól do šatny

Naštěstí pro tým od Otavy dokázal několik sekund před druhou sirénou snížit Kloud. „Ten gól do šatny nám velmi pomohl. Byl důležitý pro vývoj utkání,“ pokračoval.

Ve třetí části dokázali Strakoničtí přidat a po zásluze skóre vyrovnali. Nejdříve ve 44. minutě snížil Kunt a osm minut před koncem vyrovnal Humeník po Oranského přihrávce. O dvě minuty později mohli hosté téměř slavit dokonalý zvrat utkání, ale Samkova střela skončila na tyči. „Byla to zasloužená remíza,“ uzavřel Heimlich.

Strakonice: Špiler – Kloud, Velíšek, Oranský, Kuna, Funda – Samek, Vinš, Šimoník – Kunt, Kadlec, Procházka – Stropnický, Humeník, Binder. Připraven byl náhradní brankář Myslivec.

Strakonický tým remizoval poprvé v sezoně, na čele má však i nadále šestibodový náskok. Do konce základní části zbývají čtyři kola.

Tento týden se hraje dvojkolo. Lídr tabulky v pátek hostí od 19 hodin šestý Humpolec, v neděli v 17.45 ho čeká venkovní duel s David servisem České Budějovice, který je třetí se ztrátou šesti bodů.

V prvním vzájemném utkání Strakonice porazily Humpolec 3:1, David servisu podlehly 0:3.

JAN PETRÁŠ