Pět kol před koncem základní části krajského přeboru mají vedoucí hokejisté Strakonic v tabulce šestibodový náskok na druhé Veselí na Lužnicí, na jehož led už v neděli zavítají (17).

Šlágr kola nabízí zajímavou podívanou. Tým od Otavy zatím ještě venku neprohrál.

Na druhou stranu – jednu ze svých dvou dosavadních porážek utrpěl doma právě s Veselím (2:5), poté – opět doma – nestačili na David servis České Budějovice.

Strakoničtí mají tedy svému soupeři co vracet. „Veselí má letos velmi dobrou formu. Potvrzuje to výsledky i postavením v tabulce. A také tím, že nás v letošní sezoně porazilo,“ řekl vedoucí mužstva Roman Heimlich. „Bude to určitě nejméně příjemný soupeř. Navíc letos získal do branky zkušeného Andrleho, gólmana s prvoligovými zkušenostmi,“ doplnil Heimlich.

Veselí bylo tehdy celý zápas lepší, po dvou třetinách vedlo už 5:0. „Jediné pozitivní je, že jsme odehráli dobře třetí třetinu a nedošlo k nějaké komedii,“ komentoval porážku ze začátku listopadu trenér Václav Křivanec s poukazem na to, že jeho svěřenci dokázali prohru alespoň zmírnit.

S jakou taktikou tedy budou muset Strakonice jít do odvety, aby tentokrát uspěly?

„Musíme hrát dobře takticky a eliminovat hlavně útočníky soupeře. Veselí má několik hráčů s výbornou koncovkou,“ upozornil vedoucí mužstva Heimlich.
Strakoničtí jsou však v současné době suverénní, vyhráli v osmi duelech v řadě. „Podáváme velmi dobré a vyrovnané výkony,“ těšilo Heimlicha. „Je jasné, že chceme náš náskok na čele pro postavení pro play off udržet.“

Ovšem jak už je v dosavadním průběhu ročníku tradicí – opět se vyskytly problémy se sestavou. Několik hráčů bude chybět z pracovních nebo studijních důvodů. Kvůli pracovnímu zaneprázdnění budou mimo Kozma, Lusk a Hodánek, studijní povinnosti si plní Hora a Bartoš. Otazník visí nad startem Milana Řehoře, který s mužstvem již více než týden trénuje. „Uvidíme, jestli už bude připraven naskočit do utkání,“ konstatoval Heimlich.

Do brány by se měl opět postavit Roman Špiler, který má po zranění famózní formu. „Dáme do utkání vše,“ slíbil vedoucí mužstva.

JAN PETRÁŠ