Povinným ziskem dvou bodů vstoupili do nového roku strakoničtí hokejoví junioři. V 18. kole doma o víkendu porazili předposlední Soběslav 4:3 (2:1, 1:1,1:1).

V tabulce jsou Strakoničtí sice i nadále o bod první, ale předvedený výkon opět nebyl podle představ. „Bylo to hodně vydřené vítězství. Soupeř sice stále dotahoval, ale asi pět minut před koncem byl stav 3:3. Podařilo se nám však strhnout vítězství na svoji stranu,“ uvedl vedoucí mužstva Zdeněk Vondráček.
Soběslavští hráli v závěru power play, domácí ještě přidali pátý gól, ale současně se sirénou, takže rozhodčí branku neuznali.

Zdeněk Vondráček označil zápas přímo za hrozný. „Čím víc se blíží soutěž ke konci, o to víc upadá morálka týmu,“ zlobil se vedoucí mužstva. „Hráči usnuli na vavřínech, myslí si, že všechno přijde samo. Sice stále vedeme tabulku, ale s Veselím nad Lužnicí i s Českým Krumlovem je to hodně natěsno,“ zmínil minimální bodové rozdíly.

Někteří hráči podle vyjádření Vondráčka šli s výkonem o padesát procent dolů. Tým se podle něj také přizpůsobuje hře soupeřů. „Pokud bychom hráli to, co umíme, vyhráváme vyšším rozdílem. Pozoruju to už tak měsíc a půl, že to není ono,“ poznamenal Zdeněk Vondráček.

Sestava: Vondráček – Kovář, Kastner, Chovítek, D. Papež, Dlouhý – Major, Macháček, Kuncipál, Jílek, Tetour, Sýkora, Košta, Kříž, Šrámek, Kubů. Připraven byl náhradní gólman Oudes.