Strakonice si minulou sobotu předehrály utkání ve čtvrtých Rokycanech, kde vyhrály zaslouženě 4:2 (2:0, 1:2, 1:0).
O utkání rozhodl bleskový nástup Strakonických do zápasu – během deseti minut se týmu podařilo dvakrát skórovat, když obě branky vstřelil Radek Sýkora.

Poté se svěřenci kouče Parkose přizpůsobili hernímu stylu domácího týmu a v útočnosti polevili. „Z naší strany to byl hrozný zápas. Přestali jsme hrát, byli jsme často vylučovaní, dostali jsme několik osobních trestů. Bohužel naší nedisciplinovaností jsme dali domácím šanci,“ lanařil vedoucí mužstva Zdeněk Vondráček.


Do prostřední dvacetiminutovky vstoupili lépe Rokycanští a dočkali se zaslouženého snížení. Tým od Otavy se opět vzchopil a vedení navýšil Michael Tetour. Domácí dokázali opět brzy odpovědět, ale poslední třetinu si už Strakoničtí pohlídali a svou druhou branku v zápase přidal Tetour a pečetil výhru 4:2.


Dnes Strakoničtí přivítají od 12.45 hodin na Křemelce Soběslav, která se krčí v tabulce na předposlední příčce. „Soběslav by měla být pro nás lehký soupeř, ale jestli kluci k zápasu přistoupí jako minule v Rokycanech, tak nemáme šanci na úspěch,“ zdůraznil Vondráček. „Měli bychom vyhrát, hlavně kvůli divákům,“ pokračoval.


A mají strakoničtí junioři nějaké předsevzetí do nového roku? „Naším předsevzetím je vyhrát krajský přebor a postup do ligy.“ uzavřel.
Sestava: Kuncl – Kovář, Dlouhý, Papež, Chovítek, Pícha, Kastner – Major, Macháček, Tetour – Sýkora, Šrámek, Kuncipál, Košta, Linhart, Kříž. Připraven byl náhradní brankář Vondráček.

JAN PETRÁŠ