V týmu strakonických hokejistů zatím vládne absolutní pohoda, tým je první s šestibodovým náskokem před duem Veselí nad Lužnicí - Božetice. V tabulce už začíná pomalu boj o postupová místa do vyřazovacích bojů a zvláště týmy, které zatím příliš nebodovaly se snaží obrat každého soupeře. Zítra Strakoničtí přivítají v rámci 17. kola krajského přeboru na Křemelce od 17 hodin sedmý Český Krumlov.


„Bereme jedině dva body,“ zdůraznil trenér Václav Křivanec. První vzájemný zápas na českokrumlovském ledě skončil těsnou výhrou týmu od Otavy 2:1. „V Českém Krumlově jsme hráli především s velmi oslabeným kádrem, ale i přesto jsme si odvezli zaslouženou výhru,“ poznamenal kouč. Strakoničtí hokejisté nepoznali hořkost porážky už sedm zápasů v řadě, ale jak upozorňuje trenér Křivanec: každý zápas začíná od nuly. „Soupeř stále bojuje o postup do vyřazovacích bojů, špatné mužstvo nemají, ale musíme vyhrát,“ pokračoval.


Téměř kompletní


Strakoničtí se před vánoční přestávkou potýkali s velkým počtem zraněných, nikdy nebyl kádr kompletní. „Přes přestávku jsme hodně trénovali a mužstvo se dalo zdravotně do kupy,“ doplnil. „Co mám zprávy, tak bychom asi měli být komplet, ale jako vždy se uvidí až před zápasem. Stoprocentně nám bude chybět brankářská dvojka Jakub Myslivec, který má výron v kotníku a bude mimo hru minimálně dva týdny a otazník visí nad Jaroslavem Bartošem,“ vyjmenoval . Tým od Otavy hlásí další staronovou posilu. S tréninkem začal obránce Milan Řehoř, který by měl týmu vypomoci.


Skvělí fanoušci


Strakonický hokej má za sebou velmi úspěšný rok, ve kterém dokázal vyhrát krajský přebor i následnou kvalifikaci o II. ligu. K postupu do vyšší soutěže nedošlo, protože se klubu nepodařilo sehnat dostatečné finanční prostředky na pokrytí celého ročníku vyšší soutěže.


Strakoničtí se mohou i v této sezoně spolehnout na velkou diváckou podporu, vždyť si cestu na domácí zápasy nachází pravidelně okolo půl tisíce diváků. „Chtěl bych moc poděkovat divákům za skvělý minulý rok, protože chodili na zápasy opravdu v hojném počtu a velmi nám pomohli. V novém roce se jim budeme snažit předvádět ten nejlepší hokej co umíme a věřím, že si na zimní stadion najde cestu čím dál tím víc fanoušků,“ děkuje Křivanec.

JAN PETRÁŠ