Už v pátek od 19 hodin doma s Hlubokou nad Vltavou, v neděli zápas v Českém Krumlově. To je nejbližší program hokejistů Strakonic.

Účastníky krajského přeboru čeká první dvojkolo rozložené do tří dnů.

Tým od Otavy, lídr tabulky, čeká nejprve souboj s týmem ze spodních pater tabulky, poté narazí na mužstvo z popředí. „V této soutěži nelze podcenit nikoho,“ upozornil vedoucí mužstva Roman Heimlich. Páteční soupeř – Hluboká – je zatím s jediným bodem na desáté příčce. „O to větší motivaci bude mít proti nám uspět,“ myslel si Heimlich.

Naopak českokrumlovský Slavoj už získal bodů pět, prohrál zatím jen jednou. „Je to silný a zkušený soupeř. Na jeho ledě to nebude lehké,“ doplnil Heimlich.

Strakoničtí jsou v dosavadním průběhu soutěže suverénní, jako jediní nezaváhali. Tým ale ještě k žádnému ze čtyř zápasů nenastoupil kompletní. A nebude tomu tak ani nyní. Dlouhodobě jsou zranění Vinš, Velíšek a Šimoník. „Je to škoda, protože všichni měli velmi dobrou formu,“ konstatoval Heimlich. Kromě zmíněné trojice by Strakonice měly být jinak proti Hluboké kompletní.

A o dva dny později – bude situace stejná? „Faktem je, že máme v týmu několik studentů a ještě nevíme, jestli pozdní termín nedělního utkání jim nebude dělat problémy,“ nastínil vedoucí mužstva.

Jedna změna v sestavě však proti Českému Krumlovu nastane. Premiérově by se měl do branky postavit nadějný Jakub Myslivec. Roman Špiler coby jednička a velká opora odchytá předtím střetnutí proti Hluboké.

„Mělo by to tak podle předběžné dohody být a Jakub by měl dostat příležitost v Českém Krumlově,“ potvrdil Heimlich. „Vše se ale bude odvíjet od momentální situace. Jakub již odchytal několik utkání v okresní soutěži a je v tréninkové zátěži.“

JAN PETRÁŠ