Byl to večer Václava Samka.

Právě navrátilec z Rokycan se největší měrou podílel na sobotním vítězství hokejistů Strakonic ve 4. kole krajského přeboru.

Tým od Otavy vyhrál v Táboře nad místním béčkem v poměru 4:0 (0:0, 2:0, 2:0) a bez ztráty vévodí tabulce.

Rychlonohý útočník si připsal hattrick. V dresu Strakonic zatím odehrál tři utkání a nasbíral už sedm bodů (5+2). Čtvrtý gól do táborské klece přidal jeho kolega ze třetí lajny Binder.

Od úvodu zápasu se bojovalo o každý kousek ledu. První třetina gól nepřinesla. „Neřekl bych, že jsme Tábor podcenili. Hráli jsme ale nedůrazně a poté jsme se přizpůsobili hře domácích. Bylo to až moc bojovné, bez šancí, hrálo se převážně ve středním pásmu,“ přiblížil trenér Václav Křivanec.
Druhá část se odvíjela v duchu té první, jen s rozdílem, že začaly padat branky.

V 35. minutě Vinšovu střelu doklepl za Šťastného záda Samek. „Naše hra se ve druhé části zlepšila a z toho pramenily šance. Nabádali jsme klu〜ky, aby hráli s nulou a vyčkali na gól. A to se nám povedlo,“ uvedl kouč.

O dvě minuty později přidal Samek druhou branku, když dorazil Kunovu střelu.

Do poslední části vstoupili lépe domácí, tlačili se za snížením, ale Špiler v brance odolal. V čase 50:01 dovršil Samek svůj hattrick, když dostal ideální přihrávku od Vinše. V 54. minutě vypadla na táborském zimním stadionu světla a hra byla na deset minut přerušena. Navíc se utkání muselo dohrát o stopkách. Hostům to však neuškodilo, v 58. minutě pečetil jejich výhru Binder.

„V závěrečné třetině nám už domácí bruslařky nestačili a museli si několikrát vypomoci faulem. Jsme rádi, že jsme tady dokázali vyhrát,“ vylíčil trenér Křivanec.

V Táboře nastoupil útočník David Vinš, a to i přes zranění. Nyní podstoupí minimálně čtrnáctidenní léčbu. „David musel v Táboře nastoupit, protože nás bylo málo. Má v lokti nějaký zánět, má nařízenou léčbu a klid od hokeje,“ uzavřel lodivod.

Strakonice: Špiler – Kloud, M. Sosna, Lusk, Oranský, Kuna – Kozma, Kadlec, Humeník – Procházka, Kunt, Funda – Samek, Vinš, Binder. Připraven byl ještě náhradní brankář Myslivec.