Hokejisté Strakonic si užívají vydařený start do sezony. Po třech odehraných kolech jsou jediným týmem v soutěži, který zatím neztratil bod. V kabině vládne pohoda.

V sobotu Strakoničtí zajíždějí k dalšímu duelu do Tábora, kde se utkají s místním béčkem. „Jsem přesvědčen, že se projevuje jednak dobrá příprava včetně sehrání dostatečného počtu přípravných duelů před sezonou. Současně také dobrá atmosféra v týmu, který je v pohodě a daří se mu,“ vysvětlil vedoucí mužstva Roman Heimlich.

Táborští mají zatím vyrovnanou bilanci – vyhráli doma s David servisem 3:1, remizovali v Humpolci 2:2 a prohráli 4:6 v Milevsku s Božeticemi. Tábor okupuje v tabulce sedmé místo se třemi body a se skórem 9:9.

„U Tábora bude hrát určitě roli, kolik hráčů z A–mužstva dostane šanci proti nám. Loni nás hned v prvním utkání u nás přehráli. Hráli proti nám nepříjemnou obranu a z protiútoků nám dali branky,“ připomněl vedoucí mužstva. „V odvetě v Táboře jsme ale byli lepší my a celkem přesvědčivě jsme zvítězili.“

Strakoničtí opět nebudou kompletní. I když do sestavy se vrací Procházka. „Chybět budou Velíšek, který má zlomený prst, Šimoník – ten má dlouhodobější zranění – a ze studijních důvodů budeme postrádat Bartoše,“ vyjmenoval Heimlich.

Strakonice jednají s Pískem o příchodu Petra Stropnického, jenž by mohl týmu vypomoci na střídavý start. „Petr by u nás velice rád hrál a současně bude využíván v Písku pro druhou ligu. Jeho start by se odvíjel od dohody mezi Janem Rybáčkem (trenér Písku – pozn. redakce) a koučem Václavem Křivancem,“ uzavřel Roman Heimlich.

Jan Petráš