Pohoda trvá! Strakoničtí hokejisté vyhráli i třetí zápas sezony. Doma opět pořádali kanonádu, po Vimperku si debakl odvezla také Velká Radouň.

Strakonice vyhrály v poměru 9:3 (2:0, 2:1, 5:2). „Jsme hodně spokojení, je to dobrý výsledek,“ liboval si po utkání, které bylo reprízou finále minulého ročníku, lodivod Václav Křivanec. „Chtěl bych poděkovat také divákům za to, že nám vytvořili skvělou atmosféru,“ dodal.

Domácí byli od úvodu lepší a dostávali se i častěji do šancí. Do vedení se dostali v 14. minutě, kdy se trefil navrátilec Samek. „Byl první, který pořádně vystřelil na bránu – a hned z toho padl gól. Jinak jsme moc kombinovali,“ řekl Křivanec. V závěru první části zvýšil Lusk. „První třetina z naší strany byla dobrá. Hráli jsme důsledně, v pohybu, přihrávali jsme si. Akorát vázlo zakončení. V první části jsme vlastně mohli rozhodnout celé utkání.“

V prostřední části přidala Velká Radouň na obrátkách a zásluhou jí bylo snížení. Závaru před Špilerovou svatyní využil Gurka střelou pod víko. V 30. minutě mohli hosté dokonce vyrovnat, ale za Špilera „zaskočila“ tyč. „Ve druhém dějství jsme měli výpadek. Poté jsme se ale zlepšili a naštěstí jsme vedení navýšili,“ oddychl si Křivanec. Trefili se Kozma a Kunt.

Po druhé třetině skončil zápas pro Davida Vinše, kterého stále trápí zdravotní potíže. „David má pořád problémy s loktem. Bylo vidět, že se bojí chodit do soubojů. Nemá cenu, aby takhle riskoval. Bude lepší, když to pořádně vyléčí,“ zdůraznil Křivanec.

Poslední dvacetiminutovku ovládly opět Strakonice. Prosadili se postupně Hora, Kozma a Binder. „Čekali jsme, že ve třetí třetině Velká Radouň fyzicky odpadne, což se potvrdilo,“ nastínil trenér. Poté ale Strakonice polevily a hosté využili jejich slabé chvilky a vstřelili dva góly.

Osmou branku týmu od Otavy ale přidal Kuna a účet zápasu stanovil Binder. „Poslední dvacetiminutovka byla z naší strany dobrá, až na ten výpadek, kdy se hostům podařilo snížit. Bylo to zralé i na oddechový čas, i když nehrozilo, že bychom zápas nějak nezvládli,“ uzavřel hodnocení Václav Křivanec.

Strakonice: Špiler – Kloud, Funda, Lusk, Oranský, Hodánek, Kuna – Humeník, Kozma, Kadlec – Vinš, Kunt, Bartoš – Samek, Binder, Hora. Střídal Košatka, připraven byl náhradní brankář Myslivec.

Jan Petráš