S týmem Hluboké nad Vltavou sehrají hokejisté Strakonicv sobotuv pořadí svůj čtvrtý přípravný zápas.

Začátek utkání soupeřů z krajského přeboru je v 18 hodin, hraje se na Křemelce.

Domácí – stejně jako v předchozím duelu v Příbrami – nebudou kompletní. „Problémy se zády má Kozma, nemocný je Růžička, z osobních důvodů bude chybět Vinš a Kadlec je na dovolené. Otazník visí ještě nad startem Bartoše,“ vyjmenoval kouč Václav Křivanec. Oproti minulému duelu už je však situace lepší.

Trenér přiznal, že o soupeři žádné aktuální informace nemá. Očekává podobný tým, se kterým se Strakoničtí utkávali v minulé sezoně.

První polovinu utkání odchytá Roman Špiler, druhou Jakub Myslivec. „Když se ale kluci dohodnou naopak, je to jejich věc,“ dodal Křivanec.
Tým od Otavy za sebou má tři přípravné zápasy. Dvakrát se utkal s Příbramí (dvakrát porážka 3:4), jednou narazil na Černošice (výhra 17:1).
Jak byl zatím Václav Křivanec spokojený? „Těší mě, že hráči mají nabrusleno víc než loni. Myslím si také, že pokud budeme kompletní, budeme silní v defenzivě,“ zmínil největší pozitiva.

Nacvičit přesilovky

Naopak u svých svěřenců postrádá větší důraz v osobních soubojích. „Máme málo kontaktů u mantinelu,“ vysvětlil kormidelník. Další věcí, která Václava Křivance trápí, je to, že se mužstvo zatím nedostalo k nacvičení některých herních situací, třeba přesilovek. „Zkusíme to, až budeme mít kompletní lajny. Třeba minule proti Příbrami jsme hráli přesilovku pět na tři a byl problém se dostat do útočné třetiny. To ukazuje, že něco nacvičit musíme. Alespoň to, jak mají hráči najíždět, co má kdo dělat,“ zmínil se kouč.

Hlavní fázi zkoušení má tým za sebou. „Teď se chceme zaměřit na herní situace.“ Složení formací už podle Křivance z devadesáti procent také odpovídá tomu, jak by mělo vypadat v sezoně.

Oddíl bude nyní ještě jednat o návratu Petra Stropnického, který ve Strakonicích působil už v minulé sezoně. „Do kádru Písku se nedostal. Teď záleží na domluvě s klubem,“ poznamenal Václav Křivanec.