Smůla. Toto slovo dokonale popisuje sobotní přípravný zápas strakonických hokejistů v Příbrami. Již před odjezdem bylo zřejmé, že trenéři budou mít k dispozici jen dva gólmany, čtyři obránce a osm útočníků.

„Chtěl bych tímto poděkovat hráčům, kteří se na zápas dostavili. Poděkování patří i několika juniorům, kteří nám vypomohli. Každý předvedl své maximum,“ zdůraznil trenér Václav Křivanec.

Příbram – Strakonice 4:3 (0:1, 4:2, 0:0).

Branky: 9. Vinš (M. Sosna), 26. Hora (Šimoník) a 29. Kuna. Vyloučení 12:9, navíc Valášek (PŘ) a Vinš (ST) 10´ OT, využití 1:1. Střely 39:21. Přihlíželo 50 diváků.

Špatně začala pro Jihočechy už samotná cesta do Příbrami. Už po výjezdu se zdálo, že něco není s autobusem v pořádku. Jen co výprava dorazila do Písku, tak autobus začal hořet. Přivolaní hasiči dokázali asi tak během 20 minut autobus uhasit.

Začátek zápasu v Příbrami se musel tedy posunout o pětatřicet minut. Hráči neabsolvovali ani předzápasové rozbruslení. V bráně dostal šanci Jakub Myslivec. „Ukázal se v dobrém světle. Byl na něj vyvinutý tlak a on to ustál,“ pochválil nadějného gólmana kouč Křivanec.

Začátek zápasu Strakonickým vyšel, vytvořili si řadu šancí a dokonce se ujali vedení 1:0 zásluhou Vinše. Nástup do prostředního dějství byl také famózní, ve 29. minutě Jihočeši vedli již 3:0 po přesné střele Hory a tvrdé střele Kuny. „Dokud kluci měli fyzické síly, tak jsme Příbrami stačili. Ve druhé třetině jsme vedli 3:0, bohužel pak přišel osobní trest Davida Vinše, a tak jsme museli přestavit sestavu,“ popsal situaci Křivanec.

Středočeši se oklepali a dokázali téměř ztracený zápas otočit. V čase 29:12 nahazoval příbramský Jobek puk na strakonickou branku a jeden z obránců změnil dráhu kotouče a ten skončil za zády bezmocného Myslivce.

Domácím se poté podařilo zvrátit vývoj utkání a vyhráli 4:3. Strakoničtí nevyužili řadu brankových šancí. „V poslední třetině jsme už mleli z posledního. Pro nás je to přijatelný výsledek s ohledem na sestavou, se kterou jsme do Příbrami jeli,“ uzavřel Václav Křivanec.

Strakonice: Myslivec – Chovítek, Kuna, Kovář, M. Sosna – Vinš, Binder, Kunt – Hora, Šimoník, Macháček – Košatka, Funda. Připraven byl náhradní brankář Burda.

V sobotu od 18 hodin hostí Strakonice Hlubokou.

Jan Petráš