Ve druhém přípravném utkání strakonických hokejistů s Černošicemi patřil útočník Jan Hora k nejlepším hráčům. Na vysoké výhře 17:1 se podílel dvěma góly a dvěma asistencemi.


Proti Černošicím jste si zastříleli. Čím to podle vás bylo, že jste dokázali soupeře přehrát tak suverénně?
Vše se odvíjelo od našeho nástupu do utkání, kdy jsme vstřelili rychlé branky a když v 5. minutě byl stav 4:1, tak už se hrálo lépe. Trenéři nás ale nabádali, abychom hráli až do konce naplno. Takový soupeř, jako jsou Černošice, už ale asi nepřijede.

Až by se zdálo, že vše bylo perfektní. Nebo vidíte na hře ještě nějaké nedostatky? Měli byste něco zlepšit?
Každý tým má svoje nedostatky, v jakékoliv lize. I my je máme. Vždy je co vylepšovat. Důležité je, že o nich víme.

Strakonice budou v nadcházejícím ročníku chtít zopakovat vítězství v krajském přeboru. Je to reálné? Z týmu odešlo několik hráčů…

Nic není nemožné. Mužstvo na obhajobu máme. Ale uvidíme jak se bude sezona vyvíjet. Bude rozhodovat momentální forma a štěstíčko.


Po odchodu Petra Stropnického do Písku se rozpadla třetí formace Binder – Hora – Stropnický. S kým byste teď chtěl hrát v útoku?
Je to škoda, že Petr odešel, ale já mu přeju, aby se v píseckém kádru udržel. Nebudu si určovat s kým chci hrát a s kým ne. Budu hrát tam, kam mě trenéři postaví.


V sobotu vás čeká v pořadí třetí přátelský zápas, jedete k odvetě do Příbrami. Té jste před dvěma týdny doma podlehli 3:4. Utkání bylo vyrovnané, myslíte, že tomu tak bude i nyní?
To uvidíme na ledě. Příbram hraje hodně důrazný hokej, ale už s nimi budeme hrát počtvrté za poslední půlrok, tak už by nás neměli ničím překvapit. Doufám, že jim oplatíme porážku, kterou nám uštědřili ve Strakonicích.

Jan Petráš