Hokejisté Strakonic v neděli 11. září sehráli čtvrté přípravné utkání během devíti dnů. Venku narazili na Rokycany, vítěze západočeské krajské ligy. Jihočeši vyhráli 7:5 (0:3, 2:1, 5:1).

Do utkání vstoupili obrovským náporem domácí a již ve 3. minutě po střele Chudého, kterou Špiler vyrazil, doklepl puk do jeho sítě nekrytý Dorňák. Následně v 6. minutě poslali domácí Dorňák s Celtnerem rychlou kombinací do brejku Bednáře, kterého nestačil Srb pokrýt a ten přesně k levé tyči zvýšil na 2:0. Hosté se až v polovině třetiny postupně vymaňovali z tlaku a v 9. minutě prvně vystřelil na domácího Mitáčka Černý.

Ve 13. minutě opět domácí Celtner a Bednář ostřelovali z kruhů Špilera. Další kombinace Šindeláře s Kubíkem ale již skončila gólem, kdy prvně jmenovaný dorážel přesnou přihrávku přes brankoviště na 3:0. Strakonice postupně vyrovnávaly hru a v 16. minutě zachraňoval domácí gólman Mitáček na brankové čáře po akci Boušky, který se protáhl mezi domácími beky.

Do druhé třetiny vystřídal Špilera v brance hostí Kuncl. Na počátku druhé třetiny hráli Strakoničtí přesilovku pět na tři. Nejprve jim ale ujel domácí Kubík a Kuncla zachránila po blafáku tyčka. Jihočeši nakonec přesilovku využili, když po přesné přihrávce Jíchy se trefil k tyči Pitel.

Domácí hráli hodně nečistě a odnesl to zraněním Kadlec. Ve 26. minutě neuznali rozhodčí gól Šulčíka po vysoké holi Pitla. Strakonice postupně získávaly převahu a ve 27. minutě vytvořili před Mitáčkovou brankou závar Bouška s Jíchou. Ve stejné minutě ale Jícha, který obětavě nastoupil se sešitým prstem z utkání ve Vimperku, po akci Hory snížil pohotově na 3:2.

Ve 33. minutě neuznali sudí hostům regulérní gól, kdy po střele Šulčíka a asistenci Jíchy se puk odrazil z branky pod domácího brankáře. Ve 35. minutě nevyužili domácí přesilovku pět na tři. Vzápětí ji také hráli hosté a Mitáček zázračně vyrazil střelu Karla Procházky. Těsně před koncem druhé části tým od Otavy nepokryl protiútok domácích a Bednář po asistenci Celtnera zvýšil na 4:2.

V úvodu třetí třetiny hrály Strakonice další přesilovku, jenže obránci za sebou zapomněli najetého Bednáře, který po Herzigově vyhození prostřelil Kuncla nad vyrážečku – 5:2. Zdálo se, že je rozhodnuto. Ale hosté nesložili zbraně.

Ve 48. minutě při přesilovce přesně nahrál Kovář před branku Šulčíkovi a ten pohotově snížil. V 54. minutě při oslabení Karel Procházka poslal do brejku Černého a ten provedl blafák dokonale – 5:4. Hosté byli v závěru ve velkém tlaku a o dvě minuty později v 56. minutě vyrovnal po přesné nahrávce Pitla Šulčík. O minutu později vybojoval napadáním v obranné třetině domácích puk Hora, výborně se uvolnil a trefil přesně k tyči na 5:6.

Pak Jihočechy podržel Kuncl. Poslední slovo tak měli hosté, kteří po akci Šulčíka a střele Karla Procházky dali na konečných 7:5 ve svůj prospěch.

Fakta

Příprava: Rokycany – Strakonice 5:7 (3:0, 1:2, 1:5). Branky: Bednář 3, Dorňák, Šindelář (as. Dorňák, Celtner 2, Chudý, Kubík, Herzig) – Šulčík 2, Pitel, Jícha, Černý, Hora, K. Procházka (as. Šulčík 2, Jícha, M. Procházka, Hora, Kovář, K. Procházka). Rozhodčí: L. Suchánek – O. Suchánek, Malá. Vyloučení: 11:6. Využití: 0:2. Oslabení: 1:1. Diváků: 70.

Strakonice: Špiler (21. Kuncl) – Hodánek, J. Srb, Kovář, D. Papež, Michálek, M. Procházka – Kadlec, Pitel, Šulčík – K. Procházka, Bouška, Jícha – Hora, Černý.

ROMAN HEIMLICH