Druhé přípravné utkání hokejistů Strakonic proti Milevsku 2010 mělo ve středu 7. září smutný nádech. Hrálo se jen několik hodin poté, kdy svět obletěla zpráva o letecké havárii v Rusku, při které zahynula většina hokejového týmu Jaroslavle, a to včetně tří českých hokejistů – Karla Rachůnka, Jana Marka a Josefa Vašíčka. Na Křemelce zápas začal minutou ticha.

Strakoničtí na druholigového soupeře nestačili a podlehli 0:4 (0:1, 0:1, 0:2). Doplatili na hru v oslabení, v početní nevýhodě inkasovali tři branky. Mužem zápasu byl Josef Urbanec, autor všech gólů.

Duel začal ve velkém tempu a oba gólmani byli od úvodu v permanenci. Hra se přelévala ze strany na stranu. Na začátku 12. minuty se skóre měnilo poprvé, když v přesilovce z rohu kluziště přihrál před branku hostující Kořánek a Urbanec už jen nastavil hokejku a puk skončil v šibenici, brankář Tábor byl bez šance. Hned vzápětí však svůj tým třikrát podržel. Hosté převzali iniciativu a domácí se k ohrožení branky nedostali. Zachytal si naopak Tábor.

Druhou část začali Strakoničtí aktivně a dvakrát dobře vystřelili na Knapa, ten ale jejich pokusy kryl. Ve 25. minutě tak udeřilo na druhé straně, kdy opět v přesilovce dorazil kotouč do prázdné brány Urbanec. Následně zacinkala tyčka milevské svatyně, když z rohu od modré čáry vystřelil Kovář. Ve 31. minutě zakončoval Pitel jen do gólmana a vzápětí Bouška z ideální pozice trefil pouze spojnici. Druhá část se potom dohrávala bez větších příležitostí, hrálo se spíše ve středu kluziště.

Do třetího dějství vstoupili lépe Milevští, Tábor musel likvidovat dva samostatné úniky. Ve 46. minutě se po pěkné akci domácích ozvala opět jen branková konstrukce. Třetí gól přidal Urbanec ve 48. minutě, opět v přesilové hře neměl z dorážky problém zasunout puk do odkryté branky. Domácí zahrozili ve třetí třetině jen střelami z dálky, které Knap zlikvidoval. Naopak jejich obrana musela být stále ve střehu. V samém závěru zápasu, 21 vteřin před koncem, domácí chybovali v obraně a Urbánek překonal Tábora i na počtvrté.

Hodnocení trenéra Strakonic Václava Křivance: „Byli jsme hodně vylučovaní a soupeř má v přípravě za sebou už mnohem víc přesilovek a asi je už i trénoval. Bylo při nich vidět, že hráči vědí, co dělají. My jsme naopak v našich přesilovkách prakticky neohrozili branku. Začali jsme zápas dobře, první tři minuty jsme byli ve třetině hostů. Postupem času ale bylo znát, že Milevsko má nabrusleno a má tři vyrovnané lajny. Síly ubývaly a dostávali jsme se pod tlak. Ukázaly se věci, které budeme muset zlepšit.“

V pátek od 19 hodin hrají Strakonice ve Vimperku, v neděli je pak čeká čtvrtý přípravný duel během devíti dnů na ledě Rokycan.

Fakta

Příprava: Strakonice – Milevsko 2010 0:4 (0:1, 0:1, 0:2). Branky: 12., 25., 48., 60. Urbanec (as. Kořánek, Štych 2, Hájek, Dušek). Rozhodčí: Mandrysz – Vondráček, Sýkora. Vyloučení: 8:7, navíc Müller (Milevsko) 10´OT za naražení zezadu. Využití: 0:3. Diváků: 180.

Strakonice: Tábor – Lusk, Velíšek, Hodánek, J. Srb, M. Procházka, Kovář, D. Papež – Kadlec, Pitel, Šulčík – Diviš, P. Srb, K. Procházka – Kozma, Bouška, Pícha. Střídal Binder. Připraven byl náhradní brankář Špiler.