Jihočeši jeli k zápasu hodně oslabení, jen s dvanácti hráči do pole. Z toho byli dva mladí hráči, kteří běžně nenastupují. Sešla se totiž utkání píseckých družstev a navíc mnoho hráčů bylo na marodce.

Náčelník Sokola Radomyšl Miroslav Kastner, který tým vedl místo trenéra Radka Volfa (koučoval juniorku Písku), svěřence i přes vysokou prohru za výkon chválil. „Podali jsme výborný výkon a výsledek je pro nás hodně krutý."

Radomyšl vedla po gólech Jana Řehoře 1:0 a 2:1. Po třech bodech sahala ještě necelé čtyři minuty před koncem. Jenže pak přišla chyba, vyrovnávací gól a vzápětí – podle vyjádření Miroslava Kastnera – gól bruslí, který znamenal obrat domácích na 3:2.

„Ve zbylém čase jsme hráli vabank, proto skóre tak narostlo," upřesnil. Projevilo se tedy, že Radomyšl přijela v okleštěné sestavě a došly jí síly? „Neřekl bych, že úplně došly síly, kluci hráli celou dobu to, co si řekli. Bylo to fyzicky náročné, to ano, ale na konci prostě přišla chyba a vzápětí smolný gól. Pak jsme se natlačili dopředu a nebyly síly se vracet, když nám soupeř ujel," popsal náčelník.

Tutových šancí měli hosté víc než domácí, ale historie bude znát jen výsledek. „Alespoň bod jsme si zasloužili," zdůraznil Miroslav Kastner.

Sestava: Kafka (Brož) – Burkoň, Pěnička, Škoda, Kajtman – Stropnický, Řehoř, Jungbauer – Gába, Skala, Javůrek st. – Mazanec, Kurz.