Domácí přivedli na hostování do konce sezony útočníka Adama Rašku, jenž naposledy působil v Kometě Brno. K dispozici ale ještě nebyl a zkušený Čachotský bude hrát také až v Litvínově, takže do čtvrté řady naskočil mladík Chlubna. V hostující sestavě nechybělo trio exbudějovických hráčů Pýcha, Štich a Beránek.

Po oboustranně skutečně hodně opatrném začátku (pro oba celky šlo o hodně důležitý zápas) se do první velké šance dostal domácí obránce Štencel, z ideální pozice ale pouze orazítkoval tyč Novotného klece. Podobně dopadl i Strnad, který branku těsně minul, a gólem neskončil ani Doležalův nájezd.

To hosté byli produktivnější a v 11. min. šli do vedení, když zmatky v domácí obraně potrestal dorážkou Lunter – 0:1. Další šance soupeře už naštěstí brankou neskončily.

Po změně stran vrátila Motor do zápasu čtvrtá řada. Vymanila se ze sevření soupeře, pláchla do rychlého brejku, Chlubna předložil kotouč Koláčkovi a ten prostřelil Novotného – 1:1.

Pak měl domácí celek i patřičný kus štěstí, když po Hovorkově hrubici zůstal Šťastný sám před Hrachovinou, ale naštěstí mířilo vedle. Šance pak měli Bruslaři pořádné, ale skóre se neměnilo.

Nakonec se ještě ve druhé třetině změnilo, ale na druhé straně. Gulaš vysunul Vondrku a čtyřicetiletý hokejový básník našel bekhendem jedinou volnou skulinu mezi Novotného betony – 2:1.

Na začátku třetí třetiny už ale bylo zase vyrovnáno. Lintuniemi nahodil kotouč od modré čáry a ten nečekaně přistál až za Hrachovinovými zády. To byla nepříjemnost, ze které se Motor nějaký čas vzpamatovával.

Díky Hrachovinovi přežil další velkou šanci Najmana, jenže šest minut před koncem předvedli hosté téměř dokonalou kombinaci, na jejímž konci dával Šťastný na 2:3. A to ještě bohužel nebylo všechno. O dvě minuty později ztratil Hovorka kotouč za brankou a Bičevskis přidal čtvrtý gól.

Motor se však nevzdal. Nejprve Hanzl dorazil ze skrumáže kotouč do boleslavské sítě a pouhé dvě vteřiny při power play vyrovnal opět Hanzl tečí Gulašovy střely.

V prodloužení Jihočeši obrat dokonali. Po akci Hanzla zajistil domácím bod navíc obránce Štencel.

Branky a nahrávky: 24. Koláček (Chlubna, Tomeček), 36. Vondrka (Gulaš, Hovorka), 57. M. Hanzl (Šenkeřík), 60. M. Hanzl (Gulaš, Pech), 63. Štencel (M. Hanzl) – 11. Lunter (Dvořáček), 45. Lintuniemi (D. Přibyl, Dvořáček), 54. D. Šťastný (Bičevskis, J. Stránský), 56. Bičevskis (D. Šťastný, J. Stránský). Vyloučení: 2:1, využití: 0:1. Rozhodčí: Šindel, Hribik – J. Svoboda, Špůr. Diváci: 5377.

Motor: Hrachovina – Vráblík, Štencel, Percy, Šenkeřík, Hovorka, Bindulis – Gulaš, Pech, Vondrka – Valský, M. Hanzl, Dzierkals – Zd. Doležal, Toman, Strnad – Tomeček, Koláček, Chlubna. Trenéři Čermák, Fousek a J. Novotný.

Ml. Boleslav: F. Novotný – Pláněk, Pýcha, Lintuniemi, Jánošík, A. Čech, R. Jeřábek, od 41. navíc Štich – Lantoši, O. Roman, Söderlund – D. Šťastný, Bičevskis, J. Stránský – Kelly Klíma, O. Najman, M. Beránek – Dvořáček, D. Přibyl, Lunter. Trenéři Kalous, Haken a Pletka.

Hlasy trenérů – David Čermák (Motor): „Máme smíšené pocity. Dokázali jsme zápas otočit na 2:1 a na začátku třetí třetiny jsme hráli přesilovku. Tu jsme ale nevyužili, zápas otočila Boleslav a vzhledem k jejímu vedení 4:2 jsou pro nás dva body zlaté.“

Petr Haken (Boleslav): „Odehráli jsme velmi dobrou první třetinu, i když nás v ní také několikrát podržel Filip Novotný v brance. Na začátku druhé části jsme nevyužili tři šance a pak byli lepší domácí. Ve třetí třetině jsme si pomohli přesilovkou. Závěr jsme ale určitě měli zvládnout lépe, zbytečně jsme ztratili dva body.“