Opakuje se to stále dokola. Výkon Jihočechů není špatný, ale bodový efekt slabý, nebo vůbec žádný. „Takový zápas se nehodnotí lehce,“ posteskne si porážce na západě Čech trenér Jaroslav Modrý. „Kluci pracují a nejsme daleko, abychom za to byli odměněni. Ale v naší hře se vždycky stanou nějaké malinké věci, které nám teď ubližují a stojí nás utkání. To musíme vylepšit a ubojovat jeden dva zápasy, abychom se zase rozjeli. Z naší strany je tam plno dobrých věcí a je třeba jenom to dát dohromady. Pořád tam však také máme nějaké pasažéry, kteří si musí najít svou roli v týmu, aby mu pomohli,“ připustí.

Klíčový moment zápasu přišel na konci druhé třetiny, kdy byl po potyčce vyloučen pouze hostující obránce Bindulis a domácí v úvodu třetí části přesilovku využili. „Rozhodčí hodnotit nebudu, to mi nepřísluší. Ale ve skrumáži dostaneme krosček a Bindulis chytí soupeře za hlavu. Myslím, že měli jít ven oba. Ale stalo se a oslabení jsme měli odehrát lépe. Inkasovaný gól nám vzal trochu vítr z plachet,“ přikývne. „Pořád tam ale z naší strany síla je. Dali jsme v závěru kontaktní gól, na ledě však musíme být zodpovědnější. Rozhodují detaily. Forčeking, dohrávání hráčů, musí být těžké proti nám hrát. Toho je v naší hře málo a je třeba se v tom zlepšit,“ dobře ví.

Trenér Kari Jalonen udává pokyny na české střídačce největším lídrům českého týmu.
Hokejový národní tým vstoupí do sezony duelem se Švédskem v Českých Budějovicích

Již počtvrté v sezoně dostal Motor dvouminutový trest za Modrého nesportovní chování na střídačce. „Domácí trenér na rozhodčí křičel mnohem víc a nedostal ani varování. Ale byla to moje chyba a poděkování patří klukům, že oslabení výborně odbránili,“ ocenil.

Sérii osmi porážek v řadě nebere kouč až tak tragicky. „Je třeba také vidět, že tři týmy z těch osmi zápasů jsme přehráli a vybojovali jsme vždy bod, když jsme prohráli v prodloužení nebo po nájezdech. Třeba se Spartou jsme v nastavení podlehli po chybě rozhodčích, kterou ale oni přiznali až někdy den po zápase. Taková je však realita. Kluci pracují, i když za svou práci ještě nejsou odměněni. Jsme na nějaké cestě, sezona je dlouhá, a pokud se v těchto detailech zlepšíme, tak bude zase velice nepříjemné proti nám hrát,“ je přesvědčen.

V úterním utkání na Kladně bude chybět dlouhodobě zraněný obránce Percy, otazník visí také nad Hovorko s Valským, kteří nedohráli duel v Karlových Varech.