V dobré náladě a optimisticky naladěni jdou do čtvrtfinále play off krajské ligy hokejisté Strakonic. Alespoň pokud tak lze soudit podle rozpoložení kapitána týmu Tomáše Růžičky. Před derby s Pískem mluvil bez bázně, i když jasným favoritem je soupeř. To samé ovšem platilo také loni, kdy na sebe mužstva narazila v semifinále. A v něm se favorizovaný Písek loučil se sezonou!

Ve čtvrtfinále play off jdete na Písek. Když se potvrdilo, že se střetnete s tímto soupeřem, naskočila vám v hlavě myšlenka na loňské semifinále, ve kterém jste vítěze základní části vyřadili ve dvou zápasech?
Celou sezonu jsem si nepřál nic jiného než v play off dostat Písek. Z jakého místa bychom na něj šli mi bylo jedno. Podvědomě jsem na to myslel celou sezonu. Zní to asi trošku blbě, ale ani mě to nepřekvapilo. A když to nakonec opravdu vyšlo, hned jsem kluky v Písku obvolával a už to probíhá, jak má, trocha hecování…

Jak to vidí Písečtí? Berou letošní čtvrtfinále jako odvetu za minulou sezonu a vyřazení od vás?
Myslím si, že nás Písek tolik nepodcení, jako loni. Ale přeci jen, soupeř má kvalitní hráče a určitě se cítí jako favorit. Tak to vnímáme i my. Navíc pro Písecké je určitě příjemnější jet do Strakonic, než do Humpolce. Myslím, že jsou nadšení.

Jakou očekáváte návštěvu na domácí odvetu? Loni, i když šlo už o semifinále, dorazily dvě tisícovky fanoušků…
Bude hodně záležet na tom, jak odehrajeme páteční první zápas venku. Kdybychom přivezli výhru nebo nějaký těsný výsledek, ovlivní to počtem cca 300 až 500 diváků, kterých může přijít více. Přes tisícovku se to podle mě určitě přehoupne.

Vy jste si Písek přáli. Ale trenér soupeře před posledním kolem základní části do novin uvedl, že by Strakonice až tolik nechtěl, protože se na Písek dokáží vyhecovat. Nebyl to třeba spíše manévr, aby vás ukolébal? Nebo to opravdu tak cítí?
Oni samozřejmě nemohou říci, že si nás přejí. Ale co jsem se tak s klukama bavil, ti nás chtěli. U trenérů je to trochu jiné. Navíc se jim tady moc nedařilo. Teď však mají trochu lepšího brankáře, tím to pro nás možná bude těžší.

Za jakého předpokladu by pro vás tato série mohla být úspěšná? Musí se sejít velké množství faktorů?
Ne, stačí jeden – když Jakub Myslivec nepustí gól. My už tam pak nějaký dáme… (smích)

Ale právě koncovka vás ve druhé polovině základní části trápí. Šance máte, ale neproměníte je.
To je pravda. Ale věřím, že v pátém nájezdu to tam už nějak proměním… (smích)

Mluvíte v klidu, bez nervů. Play off berete optimisticky.
Jdeme do něj v mnohem lepší pozici než Písek. I když jak já kluky z Písku znám, ti si to také nepřipouštějí a někteří z nich mají lehčí hlavu než naši kluci. Určitě nemáme co ztratit a je pro nás svátek si derby zahrát.

Na druhou stranu, už v neděli můžete mít po sezoně, v polovině února. Připouštíte si to?
Jeden čas to vypadalo, že budeme mít po sezoně před měsícem, takže tohle je krásné plus. Samozřejmě si to připouštíme, ale člověk na to nemyslí. Máme teď každý den trénink. Kalendářně je to možná blízko, ale na ledě nás toho čeká ještě spoustu. Teď vrcholí příprava taktiky, na konec nikdo nemyslí.

Máte nějaký vzkaz pro Písecké?
Že jim rozpícháme krky!