Českobudějovičtí hokejisté měli na úvod výhodu domácí Pouzar arény (hokejová legenda si semifinále nenechala ujít), ale nevyužili ji - v pátek 8. února prohráli 2:3 (0:1, 2:1, 0:1).

Servismani stejně jako ve středu s Vimperkem nezačali dobře, i tentokrát dohnali dvoubrankové manko, tím ale podobnost končila, protože vítězný gól dal soupeř. Rychlá Gábova střela po vyhrané buly Mošovského rozhodla zápas pro Radomyšl.

Zhruba v polovině zápasu se hosté zlobili, když rozhodčí - podle nich přísně - poslal za komentář do kabin lídra týmu Řehoře.

Za katrem se však střídaly oba týmy. Za stavu 2:2 oslabil domácí tým Suchánek, jenž kromě trestu za hákování viděl panenku. Jeden z důležitých hráčů David servisu tak chyběl na ledě dlouhých deset minut. Při dalším vyloučení, tentokrát Moudrého, měla Radomyšl velkou šanci, ale brankář Kučera v závaru odolal. Hned nato domácí pohrdli početní výhodou a v čase 52:54 inkasovali rozdílový gól…

Čtyři minuty před koncem si domácí střídačka vzala oddychový čas, jenže bojový plán záhy dostal vážnou trhlinu: Štěrbův faul, kterým poslal beka do brankáře hostů, otupil snahu David servisu o závěrečný tlak. Místo snahy o vyrovnání se musel bránit. Ubránil se a poslední šanci vyrovnat, a vynutit si tak prodloužení, měl dvě sekundy před koncem Suchánek. Do jeho střely se však vrhl Songbauer, puk zastavil a Radomyšl mohla začít slavit.

V celku Radomyšle nastupuje řada expíseckých hráčů s bohatými ligovými zkušenostmi v čele s Davidem Mazancem (dále Zb. Neckář, Mošovský, Kudrna, Řehoř…). V Pouzar aréně tým neodkryl vyloženou slabinu.

Nyní dostanou českobudějovičtí hráči den volna a neděli je čeká v Písku od 19 hodin odveta! Případný třetí zápas by se hrál ve středu ve Čt. Dvorech.

Jiří Fedur, trenér David servisu: „Absolutně jsme nezvládli začátek, první třetina nastála z naší strany za nic. Nedokážu si vysvětlit proč. Nevím, zda pod vlivem sebeuspokojení, že jsme vyřadili Vimperk… Hráli jsme bez bruslení, bez nasazení a ukázalo se, že takhle to nejde! Přesto dokážeme stav zvrátit a vlastní neukázněností, fauly, které by se neměly stávat ani v žácích, si zápas prohrajeme. Takové zápasy často rozhodují přesilovky. My to dnes nezvládli. A když už se zdálo, že by to mohlo jít, přišla vyloučení. Přitom někteří hráči jsou nepostradatelní, protože kádr není zase tak široký. Dopadlo to, jak dopadlo."

Branky a asistence: 33. Dan. Mikeš (Suchánek), 34. Suchánek (Rob) – 18. Sýbek (Burkoň), 24. Sýbek (Stropnický, Řehoř), 53. Gába (Mošovský. Vyloučení 8:10. Rozhodčí: Hamr - Sváček, Farkač. Diváci: 253.