„Soupeř ještě mohl doufat, že se v případě tříbodové výhry dostane do play off. My si před zápasem řekli, že je třeba si navodit pohodu před vyřazovacími souboji. Hrálo se kvalitní a dobré utkání, které mělo parametry play off. Soupeř v první třetině zlobil, ale byli jsme herně lepší,“ komentoval úvod duelu trenér Radomyšle David Míka.

„O přestávce jsme si řekli, že začneme tempo stupňovat, ale stejně jako před týdnem jsme udělali několik zbytečných faulů v útočné třetině, šli dvakrát do třech a soupeř toho dokázal využít.. Utekl nám o dva góly,“ komentoval začátek druhé třetiny trenér.

Domácí však nesložili zbraně a do druhé přestávky srovnali. „Začali jsme hrát důrazně a zodpovědněji z obrany. Výsledkem toho byly dva góly a vyrovnání,“ dodal David Míka.

Radomyšl řadu zápasů vyhrála ve třetí třetině. Bylo tomu tak i tentokrát. „My dokázali vystupňovat tempo a soupeři naopak začínaly docházet síly. Hrálo se fyzicky dost náročně, my odskočili o dva góly a soupeř jakoby již rezignoval. Závěr byl již naší exhibicí. Jsem rád, že jsme si před play off vylepšili náladu,“ doplnil trenér Míka.

Radomyšl se v play off utká s Veselím nad Lužnicí a začíná doma. Před týdnem hovořil trenér Míka po porážce právě ve Veselí o tom, že by si tento tým přál do play off. To se mu vyplnilo. „Je to pro nás přijatelný soupeř. Vypadalo to na Strakonice, ale po porážce Krumlova v Milevsku na nás vyšlo Veselí. Těšíme se na to a rádi bychom v semifinále potkali Strakonice,“ hodnotil situaci s úsměvem David Míka.