Znovu až třetí zápas rozhodne o tom, zda si hokejisté Radomyšle prodlouží sezonu, anebo jejich cesta v letošní krajské lize skončí v semifinále play off.

O finále hrají zatím s David servisem České Budějovice na zápasy 1:1, když venku vyhráli 3:2 a doma podlehli 1:2.

Vítěz třetího duelu ve středu 13. února v jihočeské metropoli si to ve finále rozdá s Veselím nad Lužnicí o konečné prvenství.

Radomyšlští mají v play off zatím paradoxní bilanci – vyhráli všechna tři utkání venku a dva zápasy doma prohráli. Potvrdí tuto bilanci i nyní?

„Věříme, že to vyjde. Jedeme odhodlaní, bude to boj o každý kousek ledu," prohlásil trenér Radek Volf. A k bilanci zápasů doma – venku uvedl: „Doma se nám ve čtvrtfinále i v semifinále nedařilo střelecky, hlavně v neděli s David servisem. V play off se domácí prostředí stírá, jsou to jiné zápasy než v základní části. Hraje se více odzadu a je třeba více štěstí."

Jako přednost v semifinále oproti soupeři vidí kouč Radomyšle bruslařskou převahu a ještě vyrovnanost jednotlivých řad svého týmu. „Hráči se navíc znají, nedají si nic zadarmo. Rozhodovat bude každé buly, každá střela na branku," dodal kormidelník.

Radek Volf v rozhodujícím třetím střetnutí bude spoléhat – stejně jako ve čtvrtfinále se Soběslaví – na odhodlání hráčů. V kádru by neměla nastat žádná změna, navíc hrát by měl Kudrna.

A co platí na David servis? S čím může Radomyšl podruhé v sérii uspět? „Musíme zejména pohlídat lajnu s Lubošem Robem, což je na krajskou ligu vynikající hráč. Musíme také hrát jednoduše, žádný otevřený hokej, ale spoléhat na rychlé protiútoky," konstatoval Radek Volf.

V odvetném utkání v Písku, které českobudějovické mužstvo vyhrálo 2:1, byl hrdinou hostů brankář Josef Kučera. Výraznou měrou se podílel na úspěchu svého týmu. Jak vidí třetí klání on? „Bude to boj od začátku do konce. Věřím, že si sezonu prodloužíme a dostaneme se do finále nebo ještě někam dál. Musíme sportovně uznat, že Radomyšl je velmi kvalitní soupeř, takže nás čeká těžký zápas."

Třetí duel semifinále se bude opět hrát v Hokejovém centru Pouzar se začátkem v 19.30 hodin.