Zápas začal slavnostně gratulací rekordmanovi, jehož nejvíce potěšily jeho dvě dcerky, které mu zahrály na flétnu. Hosté poprvé přivezli hvězdu z NHL brankáře Pavelce, na domácí straně chyběl vedle zraněného obránce Mikuše také útočník Mertl. Do branky se letos poprvé po zranění postavil Kovář a chytal skutečně výborně.

Domácí nezačali vůbec špatně. V 7. min. ještě Dej nezužitkoval parádní výzvu od Květoně a z úhlu minul odkrytou branku. O minutu později ale Kašpařík tečoval střelou Kotalíka a kotouč obloukem přeletěl Pavelce.

Ještě veseleji bylo ve 14. minutě. Junior Rousek parádní žabičkou našel rozjetého obránce Frühaufa a ten střelou mezi betony překonal mistra světa z roku 2010 podruhé.

Ve druhém dějství nastřelil liberecký Nedvěd břevno, ale osm minut před koncem Martin Podlešák bravurně provedeným blafákem ukázal, že není jen mužem pro černou práci. Bulíř sice ještě snížil, ale do prázdné branky pečetil kapitán Šimánek.

Branky a nahrávky: 8. Kašpařík (Kotalík), 14. Frühauf (Rousek, Červený), 52. Podlešák (Kašpařík, Rousek), 58. Šimánek (Kotalík) – 54. Bulíř (Čakajík).
Vyloučení 4:6, využití 0:0, v oslabení 0:1. Rozhodčí: Homola, Trombík – Jindra, Hlavatý. Diváci: 3875.
Mountfield: Jak. Kovář – Ptáček, Jank, Frühauf, Vydarený, Kolarz, Vráblík – Šimánek, Kotalík, Soudek – Dej, Langhammer, L. Květoň – Rousek, Kašpařík, Podlešák – Suja,  Knotek, Červený. Trenéři Draisaitl a Bělohlav.
Liberec: Pavelec – Výtisk, Čakajík, Cebák, Derner, Čutta, Jánošík, Štich – Netík, P. Nedvěd, Vlach – Urban, Filippi, Novotný – Bárta, Dušek, Víšek – Krejčík, Galamboš, Kica, od 36. navíc Bulíř. Trenéři Jelínek a Pešán.

Hlasy trenérů – Peter Draisaitl (Mountfield): „Pro nás jsou to strašně důležité body. Není moc příjemné začít dvěma zápasy s nulou. Už jsme bodovat potřebovali. V naší hře byli pořád ještě taktické chyby, ale kluci šedesát minut makali a zasloužili si vítězství."

Marian Jelínek (Liberec): „Chtěli jsme hrát aktivně, ale vzadu jsme dělali hrubé chyby a soupeř z toho dal góly. Nebyli jsme dostatečně trpěliví a pouštěli jsme soupeře do přečíslení. My jsme své šance neproměňovali a soupeř vyhrál zaslouženě."