Pojištění kontraktu obou hráčů už je totiž vyřešeno a nic nebrání jejich startu v utkání.  A to nejen s Plzní, ale už i v páteční extralize na Slavii.
V jednom útoku by s nimi měl nastoupit Lukáš Květoň, jenž se zotavuje po zlomenině prstu. „Lukáš trénuje už čtrnáct dní a jeho prst by měl být v pořádku," informuje sportovní manažer klubu Petr Sailer.

Jiná je situace v případě Václava Prospala. „Vašek trénuje dvakrát denně a chce se dobře připravit. Teprve potom naskočí i do zápasů," vysvětluje Sailer.

Kromě hvězdného prvního útoku dostanou příležitost především junioři. „Naše juniorka předvádí velmi dobré výkony a kluci si tuhle šanci zaslouží," zdůrazní Sailer. „Bude velice přínosné vidět kluky v ostřejším utkání mezi seniory. Může nám to ukázat, kam také v případě potřeby během sezony můžeme sáhnout," dodá.

Hlavním důvodem omlazení týmu je ale rozsáhlá marodka, která postihla extraligový tým, ruku v ruce s náročným programem v nejvyšší soutěži. „Přesto utkání nejdeme jenom nějak odehrát. Je to evropská soutěž a chceme uspět. Bohužel ale z objektivních důvodů nemůžeme nastoupit v tak silné sestavě, jak bychom si představovali," posteskne si manažer.

S oslabenou sestavou počítá i kouč Peter Draisaitl. „Poslední dvě extraligová utkání nám sebrala spoustu sil.  Vzhledem k tomu, že nás trápí tak početná marodka, do zápasu s Plzní tak nepůjdeme v nejsilnější možné sestavě. Potřebujeme nechat nějaké hráče odpočinout po zápasech, kdy byli enormně vytížení. Věříme, že naši příznivci a fanoušci tento fakt pochopí," vzkazuje kouč fanouškům.

V brance by měl dnes od začátku nastoupit Sáblík a do utkání by měl z pozice náhradníka zasáhnout i junior  Bláha. Z obránců základní sestavy nastoupí Jank, Vráblík, Kolarz a Prokop. Z útočníků bude hrát kromě první řady už pouze mladík Rousek.

Předpokládaná sestava Mountfieldu pro duel s Plzní: Sáblík (Bláha) – Prokop, Kříž, Jank, Vráblík, Plášil, Štěpán, Kolarz – L. Květoň, Hanzal, Michálek – Ciboch, Záhora, Rousek – Turek, Přibyl, Trummer – Sekera, Pašek, Rob.