V domácím dresu se poprvé objevila posila z Kladna útočník Eberle a od druhé třetiny naskočil premiérově v dresu s velkým M na prsou také ruský útočník Kňazev.

Hosté přijeli se dvěma gólmany a pouhými patnácti hráči do pole. Přesto byli hokejovější a vyhráli zaslouženě.

V první třetině si Hanáci vytvářeli šance mnohem jednodušeji.V té asi největší minul branku Kindl. Na druhé straně po chybě v rozehrávce najížděli dva na jednoho Třetina s Ondřejem, ale prvně jmenovaný nepřihrál ideálně a na Ondřejově střele si pochutnal gólman Halász.
Hosté se nakonec dočkali pouhých dvanáct vteřin před první sirénou. Při vyloučení Moravce vypálil z kruhu Houdek a Herman jeho střelu tečoval přesně pod horní tyčku Halmošiho klece.

Druhé dějství zahájily velké příležitosti Šachla na domácí a Knotka na hostující straně, ale oba gólmani svůj tým podrželi. Jihočeši propásli obrovskou možnost vyrovnat v polovině zápasu, kdy hráli hodně dlouhou dvojnásobnou přesilovku pět na tři. Před Halászem sice doslova hořel led, ale olomoucký gólman odolal.

Postupem času družince hostí logicky začínaly docházet síly a domácí měli navrch. Koncovka je však velkým problémem týmu Jaroslava Jágra. Rovné tři minuty před druhým klaksonem však Hanáci uhodili podruhé. Řípa vydoloval kotouč u mantinelu, předložil ho ideálně Houdkovi, jenž neměl problém rozvlnit síťku.

To byla voda na olomoucký mlýn. Hosté kontrolovali hru, a když ve 46. min. Selingr přesnou střelou vymetl horní růžek Halmošiho klece, bylo definitivně rozhodnuto. Olomoucký Řípa pak ještě nastřelil tyč a naprostý domácí zmar završil čtvrtým gólem Vodný dokonce ve vlastním oslabení…

Branky a nahrávky: 20. Herman (Houdek, Řípa), 37. Houdek (Řípa), 46. Selingr (Kucharczyk), 52. Vodný. Vyloučení 6:6, využití 0:1, v oslabení 0:1. Rozhodčí: Petružálek – Černý, Vavruška.  Diváci: 4021.
Motor: Halmoši – Kotaška, Kříž, Chmelíř, Pavlíček, Prokop, Moravec – Kotalík, Rob, Skuhravý - Ondřej, Šachl, Kuchejda  - Ferebauer, Třeteina, Eberle – Bárta, Přibyl, Šperger – od 26. navíc Kňazev. Trenéři Jágr a Bělohlav. 

Hlasy trenérů - Jaroslav Jágr (Motor): "Mohli jsme se vrátit do zápasu, ale nevyužili jsme přesilovku pět na tři. Když nedáme žádný gól, těžko můžeme uspět. Soupeř dobře forčekoval a postupně nás přebrusloval. Olomouc vyhrála zaslouženě."

Petr Fiala (Olomouc): "Sice jsme měli k dispozici jenom tři pětky, přesto naší hráči drželi slušné tempo. Za zlomový moment zápasu považuji šanci Aleše Kotalíka v přesilovce pět na tři a poté výbornou příležitost Vaška Skuhravého za stavu 2:0. Jinak už tam domácí moc šancí neměli. Jsme absolutně spokojeni, pro soupeře je výsledek aý moc krutý."