Vrchol sezony je tady! Play off krajské ligy hokejistů v pátek startuje. Strakonice ve čtvrtfinále narazí na Český Krumlov, který skončil po základní části čtvrtý. Trenér Pavel Hejl ho tedy vidí jako mírného favorita série, ale věří, že se jeho svěřenci více namotivují. Vždyť se hraje o prodloužení sezony, která při nejhorším scénáři může skončit už v neděli.

Po základní části jste skončili na pátém místě. Bylo to maximum toho, čeho se dalo za současného stavu dosáhnout?
Myslím, že s týmem, který momentálně máme, to bylo maximum. Kluci hráli nad svoje možnosti. Jsme rádi za pátou příčku. Uhrát ho s tímto mančaftem…

Ve čtvrtfinále play off narazíte na Český Krumlov. Tedy soupeře, kterého jste si přáli a který je asi nejhratelnější. Jak vnímáte Slavoj vy?
Myslím, že z týmů z první čtyřky se nedalo vybírat. Jediný Český Krumlov je asi herně k nám nejblíže, ale na druhou stranu – v Krumlově se lehce nevyhrává. A my tam musíme alespoň jednou uspět. A samozřejmě doma. Budou to těžké zápasy, rozhodovat budou maličkosti – forma gólmanů, forma našich střelců, aby se probudili… Uvidíme po prvním utkání.

Jakým hokejem se Český Krumlov prezentuje?
K prvnímu vzájemnému utkání jsme přijeli s poslepovanou sestavou. Domácí na nás vletěli. V naší brance byl Michal Zeman a nechytal špatně, ale soupeři to tam prostě během dvou minut napadalo a pak se uklidnil. Slavoj má starší, šikovné hráče, kteří si umějí nahrát na jeden dotek, přejít v situaci jeden na jednoho. Je to soupeř, který bude spíše chtít hrát dopředu a spoléhat bude na stoprocentní výkon gólmana Lukeše, který má dobrou výkonnost. Díky němu je tým tam, kde je.

S čím tedy můžete uspět?
Já mohu jen zopakovat, že musíme hrát svoji hru. Být trpěliví, hrát v obraně to, co po klukách chci a když je možnost, jít do aktivního napadání. Máme mladý tým, takže bychom to měli ubruslit a snažit se jít aktivně do hry, do těla, jít před branku 
a vytvořit tlak na gólmana.

Je něco konkrétního u soupeře, na co byste upozornil? Čeho se vyvarovat, aby nebylo zle?
Vyvarovat se chyb v našem obranném pásmu a středním pásmu. Krumlovští mají rychlý přechod přes střední pásmo a umí to na jeden dotek přečíslit. A když uděláme chybu ve svém obranném pásmu, soupeř ji rychle potrestá. Dále bych zmínil, že Krumlovští z každé pozice nahazují puk před branku
a snaží se to dotlačit.

Říká se, že play off je nová soutěž. Přesto, vidíte Český Krumlov jako favorita série?
Co se týče sestavy a jestli se soupeři vrátí někteří hráči, kteří tady v nedávné odvetě nebyli, tak si myslím, že bude mírným favoritem. Ale play off je opravdu něco jiného, kluci by měli být více namotivovaní. Mohou to být klidně poslední dva nebo tři zápasy v sezoně. Kdybychom postoupili, bude to nádhera.

Proběhla vám hlavou myšlenka, že v neděli už můžete mít po sezoně?
Povídáme si o tom… Ale teď to házíme za hlavu. Připravujeme se na Krumlov, chceme přejít přes první kolo play off. Pro postup uděláme všechno!

Play off

Jak spolu soupeři hráli v základní části krajské ligy:
Český Krumlov – Strakonice 6:0
Strakonice – Český Krumlov 3:2

Program čtvrtfinále:
1. zápas (pátek 7. února, 19): Český Krumlov – Strakonice
2. zápas (neděle 9. února, 17): Strakonice – Český Krumlov
Případný 3. zápas (středa 12. února, 19): Český Krumlov – Strakonice

Hraje se na dva vítězné duely!