V domácí sestavě nadále chybí trojice marodů F. Novák, Květoň (oba již trénují na ledě) a M. Novák. Čerstvá posila M. Bárta ještě nemá vyřízené administrativní náležitosti, takže do hry zasáhnout nemohl.

Přes veškerý respekt k soupeři, s nikým slabším svěřenci trenéra Jelínka letos ještě nehráli. 

O všem mohlo být prakticky rozhodnuto hned v první třetině, kterou domácí celek vyhrál jasně 4:1. Trhači z Kadaně jim to také výrazně ulehčili. Rozhodčí je hned v úvodu „vymákli“ při hře v šesti. V přesilovce se naprosto přesně trefil Pajič a Motor vedl. 

Další góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve 13. min. to byl znovu Pajič, který usměrnil za záda gólmana Dvořáka Šulkovu výzvu. Na 3:0 zvýšil Kanaďan Crowder, jenž tečoval Dostálkovu střelu a poté zametl kotouč do sítě.
Motor soupeře válcoval, takže nebylo divu, že došlo k drobné ztrátě koncentrace, čehož Kadaň dokázala využit. Horní růžek Kváčovy klece vymetl Dufek.

To však na průběhu zápasu nemohlo vůbec nic změnit. Hned záhy to bylo už 4:1, když Fillmanovu nenápadnou střelu usměrnil do hostující klece Heřman. Poměr střel na branku byl po skončení prvního dějství až neuvěřitelný 25:3.

„Hodně nám pomohl první gól. Hosté byli asi trochu ztuhlí z autobusu a déle jim trvalo, než se dostali do zápasu. Naopak kluci přidali i další góly,“ okomentoval úvodní třetinu zraněný útočník Motoru Martin Novák, který už odložil berle a plánuje návrat do tréninku.

Do druhé třetiny nastoupil do hostující branky Pavlát a celkem dlouho držel čisté konto, protože rozjetý českobudějovický stroj po změně stran přece jen ubral na obrátkách. Až ve 27. min. muž zápasu Pajič zamířil k tyči a završil hattrick. 

Úsilí domácích však znatelně polevilo a přišel trest. Dvě tečované střely, dva šťastné góly Kokeše s Chrpou a rázem to bylo 5:3. Ze strany českobudějovických hokejistů naprosto zbytečná komplikace. 

„Je možné, že tam z naší strany bylo trochu uspokojení z vývoje zápasu. Každopádně Kadaň zlepšila pohyb. Dala dva góly po tečovaných střelách. To je pro gólmana vždycky složité. Navíc, když měl v utkání tak málo zákroků. Šance jsme ale měli i my,“ konstatoval Novák po druhém dějství. „Věřím, že kluci ještě přidají nějaké góly a zápas v klidu dotáhneme do vítězného konce,“ přál si před závěrečnou třetinou. 

Jenže jeho spoluhráčům se nedařilo nabrat to správné tempo z úvodu zápasu. Což byla škoda, protože zbytek duelu vyzněl přes příznivý vývoj skóre malinko rozpačitě. Až pět minut před koncem přišlo definitivní uklidnění. Finální podobu skóre stanovil šestým gólem Galamboš. 

Branky a nahrávky: 3. Pajič (L. Rob ml., Nedorost), 13. Pajič (Šulek), 14. Crowder (Dostálek, Galamboš), 19. Heřman (Fillman), 27. Pajič (Šulek), 56. Galamboš (Dostálek, Heřman) – 17. Dufek (Rašner), 35. Kokeš (Hlava, Šesták), 36. Chrpa. Vyloučení: 4:4, využití: 2:1. Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Jílek, Šperl. Diváci: 5837.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, Vráblík, Kutlák, Marcel, Pavlin, Pýcha – Čermák, L. Rob ml., Nedorost – Dostálek, Galamboš, Heřman – Crowder, Vlček, Prokeš – Šulek, Pajič, Káník. Trenéři Jelínek a L. Rob starší.

Hlasy trenérů - Luboš Rob starší (Motor): "Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce každý čekal naše vysoké vítězství, ale Kadaň se ukázala jako dobrý soupeř. Relativně snadno jsme se dostali do vedení 5:1, což nás trochu ukolébalo. Dva soupeřovy tečované góly udělaly utkání napínavé až do konce. Výsledek 6:3 vypadá jako hladké vítězství, ale jednoduché utkání to rozhodně nebylo."

Jiří Čelanský (Kadaň): "Nabídli jsme domácím laciné dva góly a za stavu 2:0 pro Motor to pro náš mladý celek bylo těžké. Mužstvo jsem ale pochválil, protože zápas dohrálo se ctí a místy bylo domácím vyrovnaným soupeřem."