HC Strakonice

V prvním utkání čtvrtfinálové série play off krajské ligy měli hokejisté Strakonic smůlu, ve druhém byli šťastnější. Proto hrají s Veselím nad Lužnicí zatím 1:1 na zápasy.

Ve středu na ledě soupeře se budou rvát o postup do semifinále. „Třetí zápas bude opět vyrovnaný," zdůraznil strakonický kouč Stanislav Kašpar. „Bude to o štěstí. Kam to padne, tam to půjde," naznačil, že mužstvo, které dá první gól, bude postupu blíže. Tým by měl nastoupit ve stejné sestavě jako v nedělní domácí odvetě.

A jak to vidí trenér Veselí nad Lužnicí Michal Špička? „Je to padesát na padesát. Domácí prostředí je trošku výhoda, ale play off je o jedné o dvou chybách, které my nesmíme udělat."

Sokol Radomyšl

Na ledě čtvrtfinálového protivníka hokejisté Radomyšle vyhráli 7:6, doma v odvetě ale podlehli 0:2. Jak z tohoto pohledu vnímá šance na postup jednoho, či druhého týmu radomyšlský kouč Radek Volf?

"Myslím, že se dá očekávat obdobný zápas jako v neděli v Písku. Žádný z týmů se nebude cpát moc dopředu, bude to opatrný hokej o pár chybách. Důležité bude, kdo dá první gól. V sestavě visí otazník nad startem Kudrny, jinak by měla být stejná.

Soběslav bude podle trenéra Jiřího Macháčka spoléhat na bojovnost a týmové pojetí. "Věřím, že když nebudeme dělat hloupé chyby jako v prvním zápase, bude to dobré. Očekávám vyrovnaný hokej," uvedl.