Porážku vedoucího týmu tabulky od posledního přineslo minulý víkend 15. kolo okresního přeboru hokejistů. Radomyšl překvapivě podlehla Cehnicím vysoko 2:7. Na první místo se tak dostaly Katovice, které porazily Luby 8:5. Tři body si do tabulky připsaly také Horažďovice, které si poradily se Sušicí 6:3.

RADOMYŠL – CEHNICE 2:7 (1:4, 1:3, 0:0). Cehnice již od úvodního buly naznačily, že to favorit v zápase nebude mít lehké. I když se Radomyšl ujala vedení, soupeř za minutu vyrovnal a ještě do první přestávky nastřílel další tři góly. Zaskočená Radomyšl se ani v dalším průběhu utkání do herní pohody nedostala. Chytře a v klidu hrající Cehnice vytáhly své vedení po dvou třetinách až na 7:2. Závěrečná část už žádnou změnu ve skóre nepřinesla, veškeré šance Radomyšle na snížení porážky končily u výborného Havelce v cehnické brance.

Branky: 9. Žák (Havel), 34. J. Maroušek – 10. M. Boška (Král), 15. Král (M. Boška), 16. Řeřábek (Vajshár, Náprstek), 18. Kurečka (Vajshár), 24. M. Boška (V. Boška), 27. Srb (Král), 34. Kurečka. Rozhodčí: Vondráček – Vrba, Škoda. Vyloučení: 5:2, navíc Havel (Radomyšl) 10´OT, Dörner (Radomyšl) a Kolman (Cehnice) oba 5+OK. Bez využití. Diváků: 40.

HC HORAŽĎOVICE – SUŠICE 6:3 (1:0, 1:1, 4:2). Od začátku se hrál rychlý, tvrdý hokej s minimálním přerušováním, ani jedno z mužstev si nějakou opravdovou vyloženou šanci ke skórování nevytvořilo. Až v posledních vteřinách úvodní dvacetiminutovky zapomněla obrana Sušice na Lukáše Sosnu a ten poslal svůj tým do vedení. Druhé dějství skončilo smírně, ale více příležitostí si určitě vytvořili hráči Horažďovic. Nástup do závěrečné části jim pak vyšel opravdu dokonale; v rozmezí 49 vteřin nešťastný Šlais v brance Sušice třikrát inkasoval a bylo rozhodnuto. Ve zbylých minutách se začalo na ledě zbytečně jiskřit, hráči obou celků se více než hře věnovali soupeři, diskuzím s rozhodčími a přibylo trestů. Až závěrečná siréna vášně obou soupeřů ukončila.

Branky: 20. L. Sosna (Kašpar), 30. L. Sosna (Vovčko, M. Sosna), 41. Tetour (L. Sosna), 41. Šrámek (Přerost), 42. Knetl (L. Sosna, Finger), 50. Tetour (M. Sosna) – 33. Rendl (Fedor), 42. Vávrů (Vospěl), 54. Vávrů (Rendl, Fedor). Rozhodčí: Vacek – Kříž, Mašek. Vyloučení: 4:5, navíc Holý, Rendl, Machovec (všichni Sušice) 10´OT, Horažďovice jely TS. Využití: 1:1. Diváků: 25.

KATOVICE – LUBY 8:5 (3:2, 2:1, 3:2). Luby nevstoupily do utkání vůbec špatně. Už po 18 vteřinách po úvodním vhazování se prosadil jejich nejlepší střelec Malát. Tento rychlý gól však Katovice nijak neznervózněl, postupně získávaly převahu, kterou také dokázaly vyjádřit třemi góly a otočily tak vývoj zápasu ve svůj prospěch. Ve zbylých dvou třetinách si už taktickou hrou stále udržovaly dvougólové vedení a zcela zaslouženě vyhrály. Hosté nesehráli špatný zápas, ale velký počet vyloučených jim bral jakoukoliv naději na lepší výsledek.

Branky: 6. Hodánek (Král), 17. Diviš (Jícha, Hodánek), 17. Kuncipál (Krůček, Jílek), 24. Jícha (Hodánek), 31. Jícha, 42. Topinka (Michálek, Jílek), 47. Křivanec (Pikard), 51. Křivanec (Diviš, Jícha) – 1. Malát (R. Pikhart), 19. K. Pikhart (Hůla), 26. Malát (Spurný), 47. Malát (R. Pikhart), 56. R. Pikhart (Spurný). Rozhodčí: Vacek – Kordík, Kříž. Vyloučení: 6:10, navíc Topinka (Katovice) 10´OT, Zahálka (Luby) 10´OT a Hůla (Luby) TH. Využití: 2:0. Diváků: 30.

1. Katovice 15 8 2 1 4 69:58 29
2. Radomyšl 14 9 0 0 5 73:51 27
3. Luby 14 6 2 0 6 74:57 22
4. Sušice 13 6 0 1 6 61:62 19
5. Horažďovice 15 4 1 4 6 55:64 18
6. Cehnice 15 4 1 0 10 52:92 14

Program 16. kola (25. ledna): Katovice – Cehnice (13.30), Radomyšl – HC Horažďovice (15.45), Sušice – Luby (přesný termín není znám). Dohrávka 6. kola: Sušice – Luby (ne 19. ledna, 16, ZS Sušice).