Výborné domácí prostředí ve Strakonicích je známé po celém kraji. A právě více než tisícovka diváků pomohla, když strakoničtí hokejisté porazili v prvním vzájemném měření sil Písek.

V sobotu to ale v odvetě nebudou mít hosté v Písku tak jednoduché. „Snažíme se na utkání připravit co nejlépe, to je jasné. Ale tým, se kterým jsme v prvním duelu nastoupili, ten se nám trochu změnil. Kvůli zraněním jsme museli hodně omladit. Rozpadli se nám junioři, kteří hráli ligu, tak jsme na zápas se Žirovnicí vzali i tři juniory, kteří se dobře uvedli," vysvětlil člen výboru HC Strakonice Roman Heimlich. „Myslím, že máme jasně nejmladší mančaft v kraji, samé kluky kolem dvaceti let," doplnil.

Strakoničtí se před důležitým utkáním krajské ligy snaží své mladé hráče nestresovat, i proto nevyhlašují žádné velké cíle. „Derby nebereme nějak moc prestižně, snažíme se to neprožívat. Samozřejmě víme, že Písek je dobrý tým, ve kterém je spousta kvalitních hráčů. Jedeme odehrát zápas co nejlépe, ale pro nás je neméně důležitý nedělní zápas s Humpolcem," řekl Heimlich a dodal: „Bojujeme o co nejlepší postavení v tabulce s ohledem na play off, takže potřebujeme zabrat hlavně v nedělním utkání, protože musíme získávat body se soupeři jako je právě Humpolec, tedy s mužstvy, která jsou v tabulce okolo nás."

Je ale jasné, že jenom na veřejné bruslení Strakoničtí do Písku nepojedou. „Ale s ohledem na naše diváky, kteří do Písku jistě dorazí v hojném počtu, samozřejmě sobotní zápas jen neodbruslíme. Budeme se snažit vyhrát i v něm," zdůraznil. „Samozřejmě, kdyby se nám povedlo vyhrát i v Písku, tak se zlobit nebudeme. To by bylo pro nás příjemné překvapení."

Pokud Roman Heimlich krotí před zápasem přemíru rivality mezi oběma okresními městy, diváci si zápas jistě užijí naplno. A právě s ohledem na derby ještě víc než ostatní zápasy v krajské lize.

„Právě kvůli nim se budeme snažit uhrát co nejlepší výsledek. Ale víme, že hrajeme druhý den další zápas, který je pro nás důležitější. Písek je v soutěži zatím suverénní, myslí na postup do druhé ligy, takové ambice my nemáme," připustil Heimlich. „Samozřejmě, pokud bychom získali body, tak budeme rádi, ty by se nám do tabulky hodily," neodmítal případnou výhru Roman Heimlich.

V Písku tolik lidí nechodí jako ve Strakonicích. „Tak jim tam naši fanoušci přijedou udělat divácký rekord," usmíval se Heimlich a háže tak trochu fanouškům píseckého hokeje rukavici…

Na první vzájemné utkání ve Strakonicích přišlo 1050 diváků! Svým fanouškům člen výboru HC Strakonice ještě jednou vzkazuje: „Budeme bojovat, budeme makat, budeme se snažit uhrát co nejlepší výsledek!"

Derby začíná v sobotu od 18 hodin. V neděli od 17 hodin Strakonice hostí Humpolec.

Prohru v derby mají Písečtí stále v paměti

Derby se Strakonicemi a utkání s Žirovnicí čeká hokejisty IHC Písek v krajské lize. Myšlenky trenéra Jindřicha Setikovského jsou samozřejmě v první řadě upoutané na sobotu, kdy do Písku přijede jeden ze dvou soupeřů, kteří dokázali v dosavadním průběhu krajské ligy písecké hokejisty porazit. „Nepochybně bychom jim tu porážku chtěli doma vrátit," burcoval svůj tým Setikovský.

Hned přemýšlel nahlas, jak na soupeře vyzrát. „Pro nás to znamená od první minuty nic nepodcenit. Četl jsem na strakonických stránkách, že k nám to jedou jen zkusit, že pro ně je hlavně důležité až nedělní utkání s Humpolcem. A v šatně už jsem také zaslechl, že bychom to mohli odehrát s juniory. Od nich je to samozřejmě taktika, která ke sportu patří. Oni nepochybně udělají všechno proto, aby u nás vyhráli. Ať je to, jak je to, je to derby," vylíčil.

Domácí jsou přes to všechno před sobotním utkáním obrovskými favority a s touhle rolí se budou muset popasovat. „Když k dobré ofenzivě přidáme i důraznou a důkladnou defenzivu, tak bychom si doma měli se Strakonicemi poradit," řekl zkušený kouč.

A svým svěřencům stále připomíná jednu ze dvou porážek v sezoně. „Ten zápas ve Strakonicích máme pořád v paměti. My jsme neproměnili šance, soupeř vložil do zápasu hodně srdíčko a nakonec vyhrál, protože chtěl doma víc vyhrát. Jejich gólman chytal proti nám fantasticky. V Písku by to mělo být obráceně," uvedl Jindřich Setikovský.

Ve Strakonicích přišlo na hokej přes tisíc lidí, kteří hnali domácí za úspěchem. Pomůže bouřlivé domácí publikum tentokrát zase Píseckým? „My bychom chtěli i touto cestou diváky na stadion pozvat. Hráčům se hraje lépe, když mají dobrou diváckou kulisu, to je jasné. Pro diváky se hokej hraje, diváky chceme naší hrou pobavit," zdůraznil kouč Písku.