V poslední třetí sérii za stavu 2:1 pro Katovice se proti gólmanovi Romanu Špilerovi rozjel horažďovický Lukáš Papež. Neuspěl, velezkušený strážce branky ho vychytal, načež jeho ruce vystřelily i s hokejkou do vzduchu v propuknuvší radosti. A hned vzápětí následovalo oslavné salto.

Stejně tak explodovala také katovická střídačka a svého hrdinu v dalších vteřinách zavalila na ledě, vznikla jedna velká kopice hráčů v modrých dresech.

Čtěte také: Katovice zvládly obrat a slaví v okrese titul přeborníka

Roman Špiler zažil zlatou éru strakonického hokeje po sestupu z II. ligy do krajského přeboru, kdy výrazně přispěl k několika prvenstvím i úspěšným kvalifikacím o II. ligu, do které se ovšem klub z Křemelky nikdy z ekonomických důvodů nevrátil.

Muž s číslem 2 na dresu tedy něco pamatuje. Ale radost z prvenství v okresním přeboru měl stejnou jako před lety v dresu Strakonic v kraji. „Pocity jsou nádherné,“ líčil po utkání.

Finále bylo vyvrcholením sezony se vším všudy. Narazily na sebe dva nejlepší celky po základní části, rozešly se smírně 3:3 v základní hrací době a dvě stovky diváků si tak užily rozhodnutí v nájezdech. „Byl to zápas jako řemen, bylo to nahoru-dolů. Prohrávali jsme o dva góly, už jsem ani moc nevěřil… Nemohli jsme se prosadit, Venca Tábor chytal výborně. Nájezdy byly o štěstí, které jsme měli my,“ hodnotil.

Katovičtí tahali ve finále od začátku za kratší konec, Horažďovice byly pokaždé ve vedení, ve 26. minutě už o dva góly. Ale do závěrečného dějství šly jen s jednogólovým náskokem. „Řekli jsme si, že do toho půjdeme naplno, už nebylo co ztratit. A když to nevyjde, nedá se nic dělat. Rozhodně jsme ale nechtěli nic zabalit,“ zdůraznil Špiler.

Katovický brankář už zmínil, že samostatné nájezdy byly o štěstí. „A byl už také špatný led, což se projevilo u nás i u soupeře.“ Neopomněl také zmínit skvělou atmosféru, kterou finále mělo. „Panovala parádní atmosféra, kterou vytvořili i naši fanoušci. Hrálo se nám všem krásně.“

A příští sezona? Bude matador mezi tyčemi pokračovat? „Budu hrát dál. Člověk se alespoň hýbe, jednou za týden si zahrát zápas je dobré,“ uzavřel.

Čtěte také: Dva góly v každé třetině a nebylo co řešit