Po dvou tříbodových vítězstvích neměli hosté důvod sahat do své sestavy. Doma pouze zůstal zraněný obránce Semrád. To domácí naopak ani zdaleka tak úspěšní nebyli a složení týmu pořádně přesypali. Nejzásadnější změna nastala na postu brankáře, kde Trvaje nahradil Vošvrda.

Úvodní třetina přinesla sice převahu Hanáků, ale jednalo se o tlak hodně platonický. Domácí svého soupeře přestříleli v poměru 14:4, skutečně nebezpečných pokusů však bylo hodně málo.

Gólové parametry měly snad jen dvě šance. V přesilovce se po kombinaci objevil sám před Bláhou Herman, českobudějovický gólman je ale momentálně ve velké pohodě a nedovolil soupeři inkasovat. Podobně dopadl i olympijský vítěz z Nagana Patera, jenž na mladíka v brance soupeře rovněž nevyzrál.

Jihočeši spoléhali na osvědčenou vyčkávací taktiku s pozorným bráněním a v případě možnosti vyrazit do rychlého protiútoku. K nim se však tentokrát prakticky nedostávali.

Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhé třetině. Tlak domácích o něco zesílil, ale brankové příležitosti na domácí straně přibývaly znovu jen pomalu. Dlouhého střela mířila těsně vedle, dvakrát to na Bláhu zkoušel Ondrušek, ani on však neuspěl.

Když už se zdálo, že také podruhé půjdou soupeři do kabin za bezbrankového stavu, Olomouc se v poslední minutě druhé třetiny přece jen dočkala. A hned dvakrát. Nejprve ve skrumáži před brankou po Lašově střele od modré dorazil kotouč do sítě dost vysokou holí Skrbek a krátce po něm se prosadil tečí Bucovy střely Matai. Na góly to bylo 2:0, poměr střel po dvou třetinách byl 32:7 pro domácí.

Hned na úvod třetího dějství si Hanáci zahráli přesilovku pět na tři, od modré se výstavní dělovkou trefil obránce Houdek a bylo prakticky rozhodnuto.

Motor totiž tentokrát neměl sílu se zápasem ještě něco udělat a v pohodě hrající Olomouc bezpečně kontrolovala zbytek zápasu.
V samotném závěru zápasu Vošvrdu v domácí brance alespoň trochu vystrašil Pajič, ale o vítězi tentokrát nebylo pochyb. Olomouc brala tři body zcela zaslouženě.

Branky a nahrávky: 40. Skrbek (Laš), 40. Matai (Buc), 43. Houdek (Skrbek, Kucharczyk). Vyloučení: 2:3, využití: 1:0.
Rozhodčí: Pešina, Homola – Barvíř, Blümel. Diváci: 2682.
Olomouc: Vošvrda – Houdek, Skrbek, Majeský, Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek,– Matai, Patera, Buc – Kucharczyk, J. Knotek, Laš – Pekr, Herman, Řípa – Zuzin, Marosz, R. Dlouhý. Trenéři: Fiala, Dopita a Tomajko.
Motor ČB: Bláha – Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Dan Růžička, Mucha – Marek, Pajič, Švihálek – Nouza, J. Straka, Kuchejda – Vaniš, Rob, A. Přibyl – Pašek, Trummer, D. Boháč. Trenéři: Rosol a Bělohlav.