Českobudějovičtí i nadále i postrádají pětici zraněných hráčů Gulaš, Hrachovina, Percy, Hovorka a Doudera. Do promíchaných útočných formací Motoru se vrátil Karabáček, mimo sestavu zůstal Chlubna. Role třináctého forvarda padla na Vopelku.

Středočeši dorazili i s dvojicí exbudějovických beků Pýcha a Štich. Na soupisce naopak znovu nebyl další bývalý útočník Motoru Beránek.

Jihočeši začali s velkým nasazením, ale kromě pokusů Doležala či Vráblíka brankáře hostů Novotného pořádně neohrozili. Bruslařský klub číhal na rychlé protiútoky a chyby v budějovické obraně. Po jedné z nich si do velké možnosti vybruslil Eberle, ale Strmeňovu branku přestřelil.

Po aktivním úvodu Motoru získávali Středočeši převahu. Další šanci měl Šmerha, který využil Tomečkovy ztráty, přebruslil Marcela, ale pak Strmeně neprostřelil.

Modrého celek se mohl nastartovat v první přesilovce, místo toho však mohl inkasovat. Šenkeřík ve snaze udržet puk na modré čáře padl na kolena, Lunter ho obral u puk, v nájezdu ale Strmeně nepropálil. Vyrovnaná úvodní třetina skončila bez branek.

Hned na úvod druhého dějství nastřelil Pech tyč, na druhé straně orazítkoval brankovou konstrukci při první početní výhodě Bruslařů Kantner.

Ale misky vah se začaly převažovat na hostující domácí stranu a tlak Boleslavi postupně sílil. Kotalovu tutovku kryl pozorný Strmeň i s patřičnou dávkou štěstí a lapil i nebezpečnou Stránského dorážku.

Závěr druhé třetiny ale patřil domácím. Nejprve v přesilovce napálil Dzierkals utěšenou střelou tyč a poté se konečně měnilo skóre. Koláčkův tečovaný pokus prolétl až za Novotného záda – 1:0.

Ve třetí třetině bylo ještě veseleji. V přesilovce se bombou od modré trefil obránce Štencel a bylo to už od dva góly.

Čtyři minuty před koncem hosté odvolali gólmana, Pech nejprve nastřelil další tyč, ale Čachotský do prázdné branky pečetil na konečných 3:0. Muž zápasu bezchybný Jan Strmeň vychytal svou první letošní nulu.

Branky a nahrávky: 38. Koláček (Štencel, Vráblík), 42. Štencel (Šenkeřík), 57. Čachotský (Vopelka, Pech). Vyloučení: 5:6, využití: 1:0. Rozhodčí: Pražák, J. Ondráček – Lhotský, Špůr. Diváci: 5236.

Motor: Strmeň – Vráblík, Štencel, Marcel, Šenkeřík, Kachyňa, Bindulis – Zd. Doležal, Pech, Čachotský – Karabáček, M. Hanzl, Dzierkals – Valský, Toman, Strnad – Tomeček, Koláček, F. Přikryl, od 47. navíc Vopelka. Trenéři Modrý, Čermák a Fousek.

Boleslav: F. Novotný – Pláněk, Pýcha, Stříteský, R. Jeřábek, Lintuniemi, Štich, Křepelka – Aberg, Fořt, Šmerha – Stránský, Kotala, Kousal – Šťastný, Bičevskis, Lunter – Eberle, Závora, Kantner. Trenér Čihák a Haken.

Hlasy trenérů – Jaroslav Modrý (Motor): „Vynikající výkon podal Honza Strmeň v brance. Před parádní diváckou kulisou kluci bojovali a našli cestu k vítězství. Pomohl nám šťastný gól, ale šli jsme tomu naproti a klepali jsme na vrata. Jsem rád, že kluci začínají být odměněni za každodenní práci.“

Ladislav Čihák (Boleslav): „Neproměňujeme šance, góly nám tam prostě nepadají. Pak už je jedno, jestli dostaneme jeden a nebo tři. V koncovce se trápíme. Herní projev ještě pořád jde, kluci makají, ale nelepí jim to. Bez vstřeleného gólu se dá jen těžko bodovat. Prohráli jsme, ale jdeme dál. Soupeř se zvedá, doma hraje velmi dobře. Gratulujeme mu k vítězství.“