II. liga ledního hokeje: IHC Králové Písek - BK Havlíčkův Brod 6:2 1:0, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 7. Novotný (Januška), 26. Čížek (Šuhaj, Sýbek), 40. Dudáček (Sýbek, Čížek), 43. Bednařík (Turek), 47. Sýbek (Čížek, Novák), 51. Sýbek (Dudáček, Čížek) – 23. Tecl (Čermák, Nepokoj), 50. Petržilka (Kliment, Mlynář). Rozhodčí: Tomáš Battěk – Jakub Maňák, Jakub Teršíp. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 225. Střely na branku: 43:36.
Sestava IHC Písek: Ludvík (připraven Buchta) – Dudáček, Kurfürst, Dosek, Tampier, Hail, Novák, Turek – Volf J., Novotný, Šuhaj, Hrakholski, Čížek, Januška, Bednařík, Brož, Pitel, Sýbek.

Písečtí nastupovali do utkání bez L. Volfa a brankáře R. Kříže. První start v píseckém dresu si naopak na své konto připsal mladý gólman D. Ludvík z juniorky Českých Budějovic a blýskl se několika skvělými zákroky.

Utkání s houževnatým soupeřem nebylo vůbec jednoduché. Domácí šli však poměrně brzy do vedení. Šance měli v první třetině i hosté, ale gólman Ludvík vychytal i Kuchtu, který na něho jel sám. Soupeř z Vysočiny však srovnal brankově krok z přesilovky v úvodu druhého dějství. Králové však bleskově odpověděli Čížkem  a jejich vedení pojistil v závěru třetiny Dudáček. Mezi tím si připsal na konto další skvělé zákroky Ludvík a podruhé vychytal Kuchtu v samostatném nájezdu.

Když v úvodu třetí třetiny přidal čtvrtou branku Bednařík, bylo jasné, že si Králové připíší na konto vítězství. Pokračovali však nadále ve výborném výkonu, který korunoval dvěma góly kapitán týmu Sýbek. Nic na tom nemění ani fakt, že mezi jeho trefami se jednou radovali i hosté.

Písek se na sedmém místě odpoutal na pět bodů od posledních Řisut. Na šestý Cheb ztrácí také pět bodů. Nyní v sobotu hostí Králové od 17 hodin na svém ledě páté Klatovy. S tímto soupeřem mají v této sezoně aktivní bilanci tří výher a jedné porážky.

Hodnocení duelu s H. Brodem trenérem Filipim: 

Zdroj: Youtube