Pojďte nám pomoci, potřebujeme vás.

Takový vzkaz vysílají strakoničtí hokejisté ke svým fandům před zápasem na domácím ledě se Slavojem Žirovnice. „Nebude to lehký oříšek. Po dvou prohraných utkáních musíme a chceme bodovat. Věříme, že nám naši fandové pomohou," říká trenér Pavel Hejl.

close Pavel Hejl zoom_in Jeho obavy jsou oprávněné. Za Slavoj totiž letos hrají dva výborní hokejisté. Petr Šachl, který má zkušenosti z americké WHL a AHL, kde hrál za TriCity Americans a Milwaukee, ve Finsku za Assat Pori a Saipu, ve Švédsku za Brynas IF. V české extralize hrál za České Budějovice a několik sezon za Bílé Tygry Liberec a na Slovensku za HC Košice. Českou republiku reprezentoval v kategorii dvacítek a také i několikrát hrál v A týmu reprezentace, například na Švédských hrách Euro Hockey Tour. „Druhým špičkovým hráčem Slavoje je Zdeněk Ondřej, který také vyzkoušel americké soutěže za WCHL za Long Beach a Anchorage Aces. Po návratu hrál v české extralize, kde vystřídal šest klubů – České Budějovice, Znojmo, Pardubice, Vítkovice, Liberec a Chomutov. V loňské sezoně hráli oba hráči za HC Motor České Budějovice. Tato dvojice střílí většinu branek Slavoje, a tak se strakoničtí hokejoví fanoušci a fajnšmekři mají v neděli v Knürr Aréně v 17 hodin opravdu na co těšit!" doplňuje informace asistent trenéra Roman Heimlich.

I když tým od Otavy trápí zranění, měl by mít dost sil na to Žirovnici porazit. V minulém kole v hodně oslabené sestavě podal dobrý výkon na ledě vedoucího Tábora a získal bod. „V minulém utkání opravdu chybělo hodně hráčů, ať již vinou zranění, nemocí a studijních nebo pracovních zaneprázdnění. Na tréninku již byl Tomáš Křenek. Bohužel se nám zranil kapitán Tomáš Růžička, který má natržený zádový sval. S třísly stále laboruje Jan Vavřík. Opora Martin Pangrác podstupuje další vyšetření se zraněnými třísly a léčení bude trvat zřejmě dlouhodobě. Odchodem kanonýra Milana Černého a zraněním Martina Pangráce se nám rozpadl klíčový první útok z loňské úspěšné sezony. Nedá se nic dělat, a tak příležitost dostávají a budou dostávat další mladí hráči z naší mládežnické líhně, které budeme postupně zapracovávat do A týmu," dodal Roman Heimlich.

Strakonice jsou v tabulce šesté a mají 14 bodů. Žirovnice je osmá s 12 body.