Více než 100 minut hokejisté Strakonic čekali na gól ve čtvrtfinálové sérii play off s Veselím nad Lužnicí. Také proto prohráli úvodní zápas série na ledě soupeře v pátek 1. února 0:2 (0:0, 0:1, 0:1) a v nedělní domácí odvetě po dvou třetinách byl stav 0:0.

Pak ale přišel koncert v podání týmu od Otavy, který byl ve znamení dvou rychlých gólů a rozhodnutí, že o vítězi série rozhodne až třetí duel. Nakonec Strakoničtí vyhráli odvetu 3:1 (0:0, 0:0, 3:1), když gól inkasovali v samém závěru v početní nevýhodě.

Na zápasy tedy 1:1. Středa ve Veselí rozhodne, pro kterého ze soupeřů sezona skončí.

V pátek venku Strakoničtí nesehráli špatné utkání. Chybělo jim ale víc štěstí v zakončení. Do šancí se dostali, jenže třeba pokus Majora v úvodní třetině zastavila tyčka.

V polovině duelu měli domácí výhodu přesilovky, kterou už po pár vteřinách využil Schmied. Hosté dál bojovali a měli příležitosti, jenže jim nebylo přáno. A tak necelé čtyři minuty před koncem zápasu při hře čtyři na čtyři pojistil náskok domácích Chlaň.

Nedělní souboj byl také ve znamení dlouhého čekání na gól. Hrál se rychlý, svižný hokej, kterému však dvě třetiny kralovali oba brankáři. Poradili si s několika sólovými nájezdy, předvedli několik těžkých zákroků.
Opět se blížila polovina zápasu a Veselí mohlo jít do vedení, když byl faulován Sekera a rozhodčí nařídil trestné střílení. Hostující útočník se ale ukličkoval a Špiler mu kotouč vypíchl.

Šance se střídaly dál na obou stranách, ale 700 diváků na gól stále čekalo. Bylo zřejmé, že který z týmů se trefí jako první, vyhraje.

A byli to domácí. Ti vlétli do třetí třetiny, vytvořili si tlak a jeho vyvrcholením byla trefa Černého, kterému v situaci dva na jednoho parádně předložil puk Kepl. Tlak domácích pokračoval a ve 45. minutě po střele z kruhů zvýšil Ondrejec – 2:0. A chvíli poté mohlo být ještě veseleji, jenže hostující brankář Dvořák vytáhl fantastický zákrok proti pokusu Šťastného zblízka.

Hosté hrozili jen ojediněle a když už, Špiler byl jistý. Navíc v 55. minutě přidal třetí branku znovu Černý, který se prodral přes dva obránce a zavěsil na 3:0.

V závěrečných minutách dostal soupeř šanci v početní výhodě čtyři na tři, při které zaznamenal čestný úspěch; 48 vteřin před koncem připravil Špilera o čisté konto Čáp.

Komentáře trenérů:

Stanislav Kašpar, Strakonice: „Druhý zápas byl jako přes kopírák toho prvního. Jde o to, kdo vstřelí první gól. S Veselím jsme hodně vyrovnaní soupeři. Mohli jsme odvetu prohrát, ze začátku nás podržel brankář Špiler, i když hosty zase podržel jejich gólman. V sérii padlo zatím málo gólů, což je z naší strany dáno tím, že málo střílíme. Do třetí třetiny už jsem hráče prosil na kolenou, aby začali střílet. Ve Veselí jsme také dřeli až do konce, ale tam z toho pan rozhodčí udělal takový galimatyáš, že to bylo o tom, kdo nebude vyloučený. Doma mělo víc štěstí Veselí, my v odvetě."

Michal Špička, Veselí nad Lužnicí: „K poslední třetině druhého zápasu jsme přistoupili laxně, přestali jsme bruslit, pustili jsme domácí do hry a dostali jsme dva laciné góly po dvou hrubých chybách. To rozhodlo. Ve druhé části jsme měli víc šancí a víc ze hry, bohužel nám to tam nespadlo. Je to play off, je to o jedné o dvou chybách, které jsme tentokrát udělali my. V odvetě měly víc štěstí Strakonice, my v domácím zápase, kdy jsme dali gól z přesilovky a pak jsme náskok potvrdili v přesilovce. Domácí vyhráli odvetu zaslouženě, ve třetí části nás jasně přehráli."

Fakta

Krajská liga, čtvrtfinále play off – 1. zápas: Veselí nad Lužnicí – Strakonice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0). Branky: 30. Schmied (Kypta), 57. Chlaň (Mikeska). Rozhodčí: Němec – Jirovský, Brůha. Vyloučení: 11:17. Využití: 1:0.

Strakonice: Špiler – M. Hrubý, Ondrejec, Kloud, Kašpar, Řehoř, F. Procházka – Samek, Šťastný, Růžička – Pitel, Kepl, Kadlec – Bouška, Major, Černý – Čadek, Kouba.

2. zápas: Strakonice – Veselí 3:1 (0:0, 0:0, 3:1). Branky: 42. Černý (Kepl), 45. Ondrejec (Čadek), 55. Černý (Kepl, Řehoř) – 60. Čáp (Chlaň, Mikeska). Rozhodčí: Poskočil – Streďák, Miráš. Vyloučení: 10+TS:9, navíc Růžička, Bouška (oba Strakonice) 10´OT. Využití: 0:1. Diváků: 700.

Strakonice: Špiler – Ondrejec, F. Procházka, Kašpar, Hodánek, M. Hrubý, Řehoř – Pitel, Černý, Kepl – Růžička, Šťastný, Samek – Kadlec, Major, Bouška – Čadek, Kouba, Škoda.