Po bezbrankové úvodní třetině dostal v polovině domácí celek do vedení Doležal, když dorazil kotouč do odkryté klece po střele Pýchy. Jenže brzy bylo vyrovnáno. Zbořilovo nahození Kloučkovi v domácí brance odskočilo a nekrytý Süss ho bekhendem dopravil do jeho sítě. Do konce druhého dějství Zubři dokonce otočili průběh zápasu, když Kloučka nachytal střelou z velkého úhlu Kratochvíl.

Třetí třetina už byla ze strany domácího celku hodně křečovitá, hosté dokonce nastřelili dvakrát tyč. Ale sedm minut před koncem dokázal, ač tísněný, protlačit kotouč za Petráskova záda Venkrbec a stav byl znovu nerozhodný. Minutu a půl před koncem Jihočeši soupeře zatlačili, zasypali sprškou střel a M. Novák jim přesnou trefou zajistil tři body.

Přerov ještě zkusil power play, ale poctivě bojující Motor už si cennou výhru vzít nenechal, když tým podržel gólman Klouček.

Branky a nahrávky: 27. Zd. Doležal (Šimánek, Pýcha), 53. Venkrbec (M. Novák, Lytvynov), 59. M. Novák – 34. Süss (Zbořil, Š. Kratochvíl), 36. Š. Kratochvíl (T. Sýkora, Zbořil). Vyloučení: 3:3, využití: 1:0. Rozhodčí: Čech, Maršálek – Kotlík, Zídek. Diváci: 5409.

ČEZ Motor: Klouček - Plášil, Vydarený, Pavlin, Pýcha, Pavel, Lytvynov – Holec, Venkrbec, Babka – Beránek, Gilbert, M. Novák – Zd. Doležal, R. Přikryl, Šimánek – J. Veselý, Prokeš, Karabáček. Trenéři Prospal a Totter.

Hlasy trenérů - Václav Prospal (Motor): "Dali jsme výbornou odpověď na minulé nevydařené utkání. Mužstvo ukázalo, že má na daleko lepší výkon. Pro nás je to moc cenné vítězství, protože soupeř byl hned za námi v tabulce. Potvrdilo se, že Přerov je tým, který nám nedá nic zadarmo. Ve druhé třetině jsme přestali hrát po našem gólu na 1:0 a dvakrát nám to tam spadlo. Ale líbil se mi přístup našeho týmu, že si to nenecháme vzít a šli jsme si za vítězstvím."

Jakub Grof (Přerov): "Musím mužstvo pochválit, protože odvedlo dobrý kus práce. Odehráli jsme dobrý zápas s trpkým koncem. Ve teřtí třetině jsme soupeře přestříleli, ale udělali jsme dvě chyby, což nás stálo body."