Rozdílem pěti branek prohráli strakoničtí hokejisté v přípravě s Klatovy. Na ledě druholigisty podlehli 2:7 (1:1, 0:3, 1:3).

Utkání bylo vyhecované a plné šarvátek. Přispěli k tomu svými nepřesnými rozhodnutími rozhodčí.
První třetina, ve které oba týmy vstřelily po jedné brance, hokejové fajnšmekry příliš nepotěšila.

Domácí šli do vedení v 9. minutě z nevinné akce Hobla, který od mantinelu prostřelil Tábora mezi ruku a tělo. Ve 14. minutě strakonický Ondrejec vyjel z obrany a krásně našel mezi kruhy Černého a ten přesnou střelou k pravé tyči vyrovnal.

V 17. minutě byl hrubě faulován krosčekem na mantinel domácím Pavlisem ve vlastní třetině Kloud a sudí překvapivě vyloučil oba hráče. Kloud byl po protestech ještě vyloučen do konce utkání.

Ve druhé třetině, která byla stejně jako celý zápas rozkouskována vyloučeními, sice na úvod Klatovští promarnili pětiminutovou výhodu jednoho hráče v poli, ale pak se ve 26. minutě přece jen po pěkné individuální akci prosadil Vizinger.

Západočechům se vydařila 40. minuta, kdy se v rozmezí 21 vteřin trefili Pouska s Maxou a zvýšili už na 4:1.
V poslední části hry domácí náskok ještě zvýšili.

V 50. minutě zaspali hostující obránci, když nepokryli před brankou volného domácího Pavlise, kterému od zadního mantinelu nahrál Kocman a ten pohodlně doklepl na 5:1. V 53. minutě tvrdě od modré čáry vystřelil Hucl, teč strakonického obránce změnila směr střely a Burda byl bezmocný – 6:1.

V 57. minutě se opět dostal do samostatného nájezdu hostující Kepl jenže v koncovce znovu těsně přestřelil branku. Svou nepřesnost napravil Kepl v 59. minutě, kdy mu předložil v útočné třetině ideálně puk Pitel a hostující hráč konečně trefil horní roh Smejkalovy branky a snížil na 6:2.

V poslední minutě inkasovali Jihočeši po chybě obrany z brejku od Kocmana sedmý gól na 7:2.